Jest progres

Data dodania: 2018-02-23 11:17:11

W ostatnim sprawdzianie przed startem rundy wiosennej Ruch zremisował 1:1 z wiceliderem zaplecza czeskiej ekstraklasy – Fotbal Trzyniec. „Niebiescy” stworzyli wiele okazji bramkowych i powinni pewnie wygrać to spotkanie.

W ostatnim sparingu przed inauguracją rundy wiosennej sztab szkoleniowy postawił m.in. na Nikołaja Bankowa w bramce, Michała Walskiego, Macieja Urbańczyka i Pawła Wojciechowskiego w środku pomocy oraz Mateusza Majewskiego w ataku. Można przypuszczać, że w bardzo podobnym zestawieniu „Niebiescy” wyjdą na ligową potyczkę z Drutex-Bytovią.

Po sennym początku inicjatywę przejęli goście, którzy oddali na bramkę Bankowa kilka groźnych strzałów. Bułgar także dwukrotnie wychodził obronną ręką z pojedynków sam na sam. Przez pierwsze pół godziny chorzowianie nie mieli wiele z gry. Z trudem przedostawali się pod pole karne Czechów, notowali sporo niecelnych podań. „Niebiescy” obudzili się ok. kwadrans przed końcem pierwszej połowy. Najpierw niecelnie po podaniu Miłosza Przybeckiego uderzył Majewski. Po chwili bliski gola był Wojciechowski, który robił sporo zamieszania w szeregach obronnych ekipy z Trzyńca. Do siatki udało się trafić w 39. minucie. Po wrzutce Walskiego w bramkarza trafił Majewski, po czym z ostrego kąta poprawił Przybecki. Bramkarz odbił piłkę, ale zrobił to już za linią. Dobitka Majewskiego nie była już potrzebna. Podopieczni Chouana Ramona Rotsy objęli prowadzenie, a po chwili mogli je podwyższyć. Okazje mieli Wojciechowski (dwie) i Majewski, ale najlepszą tuż przed gwizdkiem na przerwę miał Przybecki. Skrzydłowy „Niebieskich” po prostopadłym podaniu Wojciechowskiego wyszedł „oko w oko” z bramkarzem, uderzył obok niego, ale również obok bramki.

Ze sporym niedosytem chorzowianie schodzili do szatni. Przy lepszej skuteczności śmiało mogli schodzić na przerwę z trzybramkowym prowadzeniem. Druga połowa stała już na niższym poziomie, tempo gry spadło, a i okazji strzeleckich było mniej. Rywale zza południowej granicy dążyli do wyrównania i dopięli swego. Najpierw po dośrodkowaniu z rzutu rożnego jeden z Czechów strzelił głową w poprzeczkę, a po chwili – już do siatki – trafił Martin Janosik. W szeregach „Niebieskich” było sporo niedokładności i strat. Udało się stworzyć tylko dwie groźne okazje. Najpierw w dogodnej sytuacji znalazł się Przybecki, ale źle trafił w piłkę i posłał ją obok słupka, kilka minut później dobry strzał oddał Walski. W odpowiedzi chorzowian po raz drugi mógł skarcić Janosik, ale w idealnej sytuacji nie trafił w światło bramki. Wynik już do końca się nie zmienił.

W porównaniu do poprzednich sparingów rozegranych na Cyprze, w grze „Niebieskich” zauważalny był progres, zwłaszcza pod względem liczby stwarzanych okazji. Jeśli w ciągu tygodnia podopieczni trenera Chouana Ramona Rotsy poprawią skuteczność, z optymizmem będzie można wyczekiwać ligowego starcia z Bytovią.

Tradycyjną relację „minuta po minucie” znajdziecie TUTAJ.

Ruch Chorzów – Fotbal Trzyniec 1:1 (1:0)

1:0 Miłosz Przybecki, 39 min.
1:1 Martin Janosik, 57 min.

Ruch: Bankow (46 Hrdlicka) – Komarnicki, Kowalczyk, Marković, Hołownia – Urbańczyk (89 Zawal), Walski (89 Trojak) – Przybecki (76 Słoma), Wojciechowski (76 Balicki), Posinković (65 Mello) – Majewski; trener: Chouan Ramon Rotsa.
Rezerwowi: Rutkowski, Starzyński.

Trzyniec (skład wyjściowy): Polacek – Ilko, Reintam, Bedecs, Janoscin – Izvolt, Celustka, Vanek, Sumbera, Hykel – Jurena (36 Dedic); trener: Jiří Neček.
Rezerwowi: Adamuska, Velner, Joukl, Janosik, Buchvaldek, Masar.

Żółta kartka: Kowalczyk.