Aktualności

„Ruch potrafi grać w piłkę”

Data dodania: 2018-03-03 17:06:34

– Nie będziemy zaprzątać sobie głowy, że trenujemy na boisku sztucznym i będziemy teraz grać na naturalnej trawie – przekonuje trener Drutex-Bytovii Adrian Stawski.

 

Drużyna z Bytowa cały okres przygotowawczy spędziła w Polsce. Podopieczni trenera Stawskiego byli na zgrupowaniu w Gniewinie oraz rozegrali aż 10 gier kontrolnych. Przed tygodniem, w próbie generalnej, ulegli liderowi Nice 1 Ligi, Chojniczance. – W tym meczu wyglądaliśmy przyzwoicie, bo stworzyliśmy sobie kilka sytuacji. Mieliśmy bardzo dużo odbiorów piłki, ale później wyglądało to ciut gorzej przy wykończeniu. Były fajnie momenty, które na pewno cieszą. Popełniliśmy kilka błędów i taki zespół jak Chojniczanka potrafi to wykorzystać. Jesteśmy po analizie tego meczu i wiemy, że gole straciliśmy bardzo frajersko. Trzeba jednak pamiętać, że zabrakło praktycznie pięciu podstawowych zawodników. Zagraliśmy dwie różne połowy. Chcemy stosować różne warianty gry i stworzyć automatyzmy w naszej grze – mówił trener Adrian Stawski na łamach oficjalnej strony Drutex-Bytovii.

Kontuzje to z pewnością największy problem ekipy z Kaszub. W okresie przygotowawczym zmagało się z nimi kilku ważnych graczy. Przy Cichej nie zagrają bramkarz Mateusz Oszmaniec, Michał Jakóbowski oraz były gracz Ruchu Michał Rzuchowski, natomiast pod znakiem zapytania stoją występy Janusza Surdykowskiego, Kamila Wacławczyka i nowopozyskanego napastnika Kamila Adamka.

– Mamy w głowach swój plan i realizujemy to wszystko, co chcemy w niedziele pokazać i na tym się skupiamy. Chojniczanka to bardzo mocny przeciwnik, ale także Ruch Chorzów nie jest słabym zespołem, bo pokazał, że potrafi grać w piłkę – wskazuje trener Stawski. Bytowianie, którzy przez całą zimę przygotowywali się na sztucznej nawierzchni, w niedzielę po raz pierwszy od kilku miesięcy wystąpią na naturalnej trawie. Czy będzie to miało wpływ na grę zespołu? – Biorę życie jakim jest. Na pewno nie będziemy zaprzątać sobie głowy, że trenujemy na boisku sztucznym i będziemy teraz grać na naturalnej trawie. W zespole też nie ma nawet wzmianki o tym. Nikt się tym nie przejmuje. Każdy chce grać i każdy jest spragniony gry – mówił Adrian Stawski.

 

 

 

 

 

 

źródło: własne; Drutex-Bytovia Bytów; foto: Rafał Rusek/PressFocus
Czerwiec
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 1
 • LWJS: Ruch - Gwarek Zabrze
  Godzina: 10:00
 • CLJ U'17: Ruch - Stadion Śląski
  Godzina: 12:00
2
 • 34. kolejka Nice 1 Ligi: Wigry Suwałki - Ruch
  Godzina: 12:45
3
45678
 • CLJ U'17: Śląsk Wrocław - Ruch
  Godzina: 12:00
 • LWJS: Zagłębie Sosnowiec - Ruch
  Godzina: 11:00
9
10
111213
 • Początek przygotowań do nowego sezonu
  Godzina: 15:00
14
15
 • Baraż o CLJ: Hetman Białystok - Ruch
  Godzina: 15:00
16
17
1819
 • Baraż o CLJ: Ruch - Hetman Białystok
  Godzina: 17:00
20
21222324
 • Baraż o CLJ: Bałtyk Koszalin - Ruch
  Godzina: 17:00
25
262728
 • Baraż o CLJ: Ruch - Bałtyk Koszaliin
  Godzina: 17:00
29
30 
zobacz więcej...

Sponsor oficjalny

Internetowy kantor wymiany walut. Kursy walut, Kalkulator Walutowy - Cinkciarz.pl

Sponsor techniczny
Partner medyczny

Partnerzy

Partnerzy medialni