Aktualności

Tutaj zawsze jest szczególna atmosfera

Data dodania: 2018-03-04 19:29:57

Udany powrót na Cichą zaliczył Jakub Kowalski. Pomocnik „Niebieskich” zagrał na prawej obronie i pokazał swoje charakterystyczne cechy, za które zyskał szacunek chorzowskich kibiców.

– Tutaj zawsze jest szczególna atmosfera. Przede wszystkim bardzo dziękuję kibicom za to, jak przyjęli mnie na prezentacji. Mam nadzieję, że udowodnię im, że zasługuję na wsparcie, jakie od nich dostaję – podkreślił Jakub Kowalski.

Wobec nieobecności Santiago Villafane, „Kowal” wystapił na prawej stronie obrony i spisywał się bez zarzutu. – To nie było duże ryzyko. Kuba przepracował cały okres przygotowawczy, ale wiedział też do jakiego klubu przyszedł. W tych kilku treningach z nami również dobrze się prezentował. Nie było problemu, by postawić na Kubę na pozycji prawego obrońcy, był do tego zadania przygotowany i potwierdzi to w meczu – stwierdził trener Chouan Ramon Rotsa.

Ruch pokazał, że nie zamierza godzić się z sytuacją w tabeli. Wygrana z Bytovią to tylko mała część planu na wiosnę. – Trener w szatni powtarzał nam, że to jest tylko pierwszy krok. Przed nami jeszcze 14 meczów. Będziemy się coraz lepiej rozumieć, przede wszystkim ja, bo jestem tutaj bardzo krótko. Wierzę, że w kolejnych spotkaniach będziemy dokładać następne cegiełki. Każdy z nas walczy o ten sam cel – zaznaczył nowy-stary piłkarz „Niebieskich”.

W meczu z Bytovią ekipa z Cichej wyglądała na dobrze przygotowaną fizycznie. – Nie chcę tego oceniać. Jeżeli z trybun wyglądaliśmy na dobrze przygotowanych, to pewnie tak jest. Nasi trenerzy od przygotowania wykonali dobrą pracę. Ja przygotowywałem się z innym klubem, ale jestem w normalnym rytmie treningowym, bo pracowałem z zespołem GKS-u Tychy. Teraz jestem tu i gram dla Ruchu – stwierdził „Kowal”, który zagrał na nietypowej dla siebie pozycji prawego obrońcy. – Niestety tak wyszło z Santiago, że musiał wrócić do Argentyny. Podejrzewam, że trener miał do wyboru dwóch zawodników. Postawił na mnie. Stało się to bardzo szybko. Dostałem szansę, mam nadzieję, że ją wykorzystałem i będę pomagał drużynie – dodał.

Chorzowianie już do przerwy ustalili wynik meczu. Co po 45 minutach powiedział im szkoleniowiec? – To, co trenerzy mówią w szatni zostaje w szatni. Na pewno skupialiśmy się na tym, żeby nie osiąść na laurach. Nie dać się zwieść, że ten mecz jest już wygrany. Musieliśmy zagrać w drugiej połowie z taką samą charyzmą, walką i determinacją, jak w pierwszej – zaznaczył Jakub Kowalski.

Na szczęście się udało. Ekipa z Cichej zagrała w drugiej połowie mądrze i dowiozła korzystny rezultat do końca.

 

 

 

źródło: własne; foto: PressFocus
Sierpień
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 123
 • 3. kolejka II ligi: Ruch - Skra Częstochowa
  Godzina: 18:00
4
5
678910
 • 4. kolejka II ligi: Górnik Łęczna - Ruch
  Godzina: 20:00
 • CLJ U'18: Ruch - Korona Kielce
  Godzina: 14:00
11
12
13141516
 • 5. kolejka II ligi: Ruch - GKS Bełchatów
  Godzina: 19:20
17
 • CLJ U'18: GKS Bełchatów - Ruch
  Godzina: 14:00
 • CLJ U'17: Ruch - Stilon Gorzów Wielkopolski
  Godzina: 12:00
18
19
2021
 • 6. kolejka II ligi: Olimpia Grudziądz - Ruch
  Godzina: 18:00
 • Urodziny Mateusza Bogusza
22
2324
 • CLJ U'18: Legia Warszawa - Ruch
  Godzina: 12:00
 • CLJ U'17: Odra Opole - Ruch
  Godzina: 13:00
25
 • 7. kolejka II ligi: Ruch - Olimpia Elbląg
  Godzina: 18:00
26
2728
 • CLJ U'18: Górnik Zabrze - Ruch
  Godzina: 11:00
29
3031 
zobacz więcej...

Sponsor oficjalny

Internetowy kantor wymiany walut. Kursy walut, Kalkulator Walutowy - Cinkciarz.pl

Sponsor techniczny
Partner medyczny

Partnerzy

Partnerzy medialni