Po pokonaniu Drutex-Bytovii zaglądamy do dzisiejszych gazet i na sportowe portale. Co media piszą o Ruchu? Zapraszamy na przegląd!

KATOWICKI SPORT
Ruch wygrywa pierwszy mecz na wiosnę

(…)

Ich determinację podczas niedzielnego meczu było widać od pierwszej minuty. Od początku zaatakowali bramkę rywala, co przyniosło efekt już w trzeciej minucie meczu. Miłosz Przybecki otrzymał świetne podanie od jednego z kolegów, w polu karnym szukał Majewskiego, lecz uprzedził go Stasiak, który niefortunnie wpakował piłkę do własnej bramki.

(…)

Gospodarze starali się kontrolować przebieg gry, co bardzo dobrze im się udawało. Dzięki temu utrzymali korzystny wynik, a kibice Ruchu mogli cieszyć się ze zwycięstwa ich drużyny. Dzięki temu zwycięstwu Ruch Chorzów awansował na siedemnastą pozycję w ligowej tabeli.

Całość TUTAJ.

GAZETA WYBORCZA KATOWICE
Ruch Chorzów goni rywali. Zwycięski początek wiosny

Chociaż tabela pokazuje co innego, to Ruch Chorzów na pewno nie jest najsłabszą drużyną pierwszej ligi. Piłkarze z Cichej rozpoczęli wiosenną walkę o utrzymanie od pewnej wygranej z Bytovią Bytów.

Ruch Chorzów rozpoczął najtrudniejszą wiosnę w historii klubu. Wiosnę, która zadecyduje o tym, czy niebiescy po raz pierwszy nie zaznają goryczy gry na trzecim poziomie rozgrywkowym.

(…)

Zespół trenera Juana Ramona Rochy zaczął jednak lepiej, niż można było oczekiwać. Pierwszy wiosenny gol wpadł na Cichej już po trzech minutach gry. Prawą stroną boiska przedarł się Miłosz Przybecki, a Vilim Posinković naciskał na Michała Stasiaka na tyle mocno, że ten sam wpakował piłkę do bramki zespołu Bytowa.

Niebiescy nie grali przekonująco w zimowych sparingach, ale na tle Bytovii prezentowali się przyzwoicie. Chorzowianie starali się prowadzić grę, byli groźni przy stałych fragmentach gry.

(…)

DZIENNIK ZACHODNI
Niebiescy zaczęli od zwycięstwa

Piłkarze Ruchu od zwycięstwa rozpoczęli rundę wiosenną. Niebiescy pokonali u siebie Drutex-Bytovię 2:0. Chorzowianie obydwie bramki zdobyli do przerwy, a asysty zaliczył przy nich Miłosz Przybecki. Pierwsza padła po strzale samobójczym, a drugą strzelił debiutujący w ich barwach Mateusz Majewski.

Mecz na Cichej rozpoczął się od minuty ciszy, którą piłkarze obu drużyn uczcili pamięć zmarłych w poprzednim tygodniu dzieci: 2-miesięcznego Leona, syna obrońcy chorzowian Santiago Villafane i 8-miesięcznego Stasia, wnuka dyrektora Niebieskich Krzysztofa Ziętka.

(…)

Z nowych twarzy dobre wrażenie zrobił grający w II linii Wojciechowski dysponujący dobrym przeglądem pola i będący obok najlepszego na boisku Przybeckiego motorem akcji napędowych Niebieskich. Majewski nie chciał jednak być gorszy i tuż przed przerwą wpisał się na listę strzelców wykorzystując dokładne dośrodkowanie Przybeckiego.

(…)

SPORTŚLĄSKI.PL
Proste jak drut. Ruch udanie wita się z wiosną

Solidna gra i niezagrożone zwycięstwo. Ruch Chorzów udanie zainaugurował ligowe rozgrywki w 2018 roku. Motorem napędowym ekipy Juana Ramona Rochy był Miłosz Przybecki, na którego zatrzymanie w pierwszej połowie kompletnie nie mieli pomysłu piłkarze Drutexu Bytovii.

(…)

Ruch mimo nieskuteczności w końcówce spokojnie spokojnie dowiózł dwubramkową przewagę i zainkasował pewne trzy punkty. Jedna jaskółka wiosny jeszcze nie czyni, ale w Chorzowie z pewnością mocno powiało optymizmem, który przed kolejnymi spotkaniami jest przy Cichej bardzo potrzebny.

GOL24.PL
Gładkie zwycięstwo Ruchu na rozpoczęcie wiosny. Kibiców więcej niż na meczach Ekstraklasy

Nice 1 Liga. Dobry początek wiosny w wykonaniu Ruchu Chorzów. Zespół "Niebieskich" już w pierwszej połowie osiągnął dwubramkową przewagę i utrzymał ją do ostatniego gwizdka, wygrywając z Drutex-Bytovią Bytów 2:0. Na trybunach zasiadło 4800 widzów.

Trener Juan Ramón Rocha zdecydował się wypuścić w podstawowej jedenastce trzech debiutantów: Jakuba Kowalskiego, Pawła Wojciechowskiego oraz Mateusza Majewskiego. Ruch grał dziś ustawieniem 4-1-2-2-1, a wsparciem dla obrońców miał być Miłosz Trojak, ustawiony na pozycji defensywnego pomocnika. Bardzo dobrze na prawym skrzydle zaprezentował się Miłosz Przybecki, który był motorem napędowym swojej drużyny.

(…)

SPORTOWE FAKTY
Ruch Chorzów odrabia straty w tabeli

Udanie rozpoczęli rundę wiosenną piłkarze Ruch. Chorzowianie przy Cichej pokonali 2:0 Drutex-Bytowię Bytów, będąc zespołem dojrzalszym. Niebiescy wciąż zajmują ostatnie miejsce w lidze, ale straty do bezpiecznych miejsc są coraz mniejsze. (…)

To był trudny sprawdzian, przede wszystkim w aspekcie charakterologicznym,  dla walczących o utrzymanie w Nice I lidze piłkarzy Ruchu Chorzów. Niebiescy zimą stracili kolejne punkty w tabeli, ale do końca marca mogą je odzyskać. Udane wejście w rundę wiosenną miało być motorem napędowym dla podopiecznych Juana Ramona Rochy. Rywal, Drutex-Bytovia, musi się patrzeć za plecy, ale póki co przewagę nad strefą spadkową ma w miarę bezpieczną.

(…)

źródło: Katowicki Sport; Gazeta Wyborcza Katowice; Dziennik Zachodni; sportslaski.pl; gol24.pl; sportowefakty.wp.pl