Zwycięski sparing z Piastem

Data dodania: 2018-03-05 13:59:33

Zawodnicy, którzy grali krótko, bądź w ogóle nie pojawili się na murawie podczas ligowego starcia z Drutex-Bytovią rozegrali dziś na Stadionie Śląskim mecz kontrolny z Piastem Gliwice. Po dobrej grze chorzowianie wygrali 1:0.

Pierwsza połowa była dość wyrównana. Co prawda, optyczną przewagę mieli gracze z Gliwic, ale „Niebieskim” udało się kilka razy zagrozić bramce rywali. Dobrą formę potwierdził Libor Hrdlicka, który najpierw odważnym wyjściem przed pole karne uchronił nas przed stratą gola, a następnie obronił płaski strzał z boku pola karnego. Pod drugą bramką świetną okazję miał Kamil Słoma, który stanął „oko w oko” z golkiperem Piasta. Frantisek Plach zdołał jednak odbić piłkę po uderzeniu skrzydłowego Ruchu. Kilka minut do siatki trafił Michał Walski. Pomocnik „Niebieskich” najpierw został sfaulowany w polu karnym, a po chwili pewnym strzałem z „wapna” wyprowadził chorzowian na prowadzenie. W odpowiedzi bliski wyrównania był Konstantin Vassiljev, jednak jego silne uderzenie tuż przed linią bramkową zdołał zatrzymać Bartłomiej Kulejewski. Tuż przed końcem pierwszej połowy chorzowską bramkę obronili jeszcze Hrdlicka do spółki z Mello, a po chwili sytuacji sam na sam nie wykorzystał Łukasz Siedlik.

Również po przerwie „Niebiescy” mieli okazje do podwyższenia prowadzenia. Najpierw świetnym uderzeniem z dystansu popisał się Mateusz Zawal. Strzegący w drugiej połowie bramki Piasta Dawid Dybowski z trudem wybił piłkę na rzut rożny. Po chwili, po akcji Słomy, szansę miał Mello, ale trafił w golkipera rywali. Chorzowianie przeważali, aktywny na skrzydle był Słoma, swoje szanse mieli także 16-letni Mateusz Bogusz, Siedlik i Mello, kilka razy groźnie było po stałych fragmentach. Po drugiej stronie boiska dobrze spisywała się nasza defensywa, która nie dopuszczała gliwiczan do klarownych okazji bramkowych.

Krótki (grano 2 x 30 minut) sparing mógł się podobać zgromadzonej publiczności. „Niebiescy” wygrali go zasłużenie. Jutro „Niebiescy” mają wolne, a od środy będą się przygotowywać do ligowego meczu ze Stomilem Olsztyn.

Ruch Chorzów – Piast Gliwice 1:0 (1:0)

1:0 Michał Walski z rzutu karnego, 22 min.

Ruch: Hrdlicka (45 Paszek) – Komarnicki (51 Starzyński), Rutkowski, Kulejewski (45 Sikora), Kotus – Mello, Bogusz, Zawal, Walski, Słoma – Siedlik; trener: Chouan Ramon Rotsa.
Rezerwowy: Bielecki.

Piast: Plach (31 Dybowski) – Rugasević, Tymiński (31 Czorniczek), Buczek, Budzik – Dziczek, Okraszewski (31 Mójta) – Gojko, Vassiljev, Valencia – Krakowczyk; trener: Waldemar Fornalik.

Grano 2 x 30 minut

źródło: własne; foto: Rafał Rusek/PressFocus