Aktualności

Nie ma czasu na pomyłki

Data dodania: 2018-03-09 19:24:26

Po zwycięstwie z Bytovią „Niebieskich” czeka kolejny ważny sprawdzian, mecz z sąsiadem w tabeli, Stomilem Olsztyn. Przed chorzowianami daleki wyjazd. Czy pójdą za ciosem i zgarną kolejne 3 punkty? Przekonamy się w sobotę. Początek meczu o godz. 17:00.

Już w piątek podopieczni Chouana Ramona Rotsy wyruszyli na Warmię, gdzie czeka ich kolejny ważny sprawdzian. Po dobrym początku wygrana ze Stomilem w Olsztynie może okazać się kluczowa. Dlaczego? Oto kilka powodów:


Daleka droga

Przede wszystkim wyjazdowe wygrane cementują zespół, budują morale. Zwłaszcza, gdy trzeba udać się w tak długą podróż. Chorzowian od rywala dzieli 475 km. Długi powrót w dobrym humorze może być jednym z małych czynników budujących serię. A tego właśnie potrzeba Ruchowi. Serii zwycięstw. „Niebiescy” cały czas zajmują miejsce w strefie spadkowej i chcąc wydostać się z dna, nie mogą sobie pozwolić na wpadki.


Po sąsiedzku

Olsztynianie również znajdują się w strefie spadkowej. Dla piłkarzy Ruchu to okazja, by udowodnić sobie i kibicom, że ich miejsce jest wyżej. Utrzymanie zdobywa się przede wszystkim w takich meczach. Pojedynek z sąsiadem z tabeli to dodatkowa presja, ale też dodatkowa nagroda w przypadku zwycięstwa.


Trafić szóstkę

6 punktów w dwóch meczach na start piłkarskiego roku 2018 to dla „Niebieskich” wymarzony scenariusz. Iskra, która może przerodzić się w coś znacznie większego. Pod wodzą Chouana Ramona Rotsy ekipa z Cichej dużo pracuje nad aspektem mentalnym. Właśnie wiara we własne możliwości, pewność siebie mogą okazać się kluczem do sukcesu. A jak zdobyć je łatwiej, niż wygrywając?


Ustać w walce

Nie oszukujmy się. Stomilowi będzie zależało na zwycięstwie tak samo, jak „Niebieskim”. W takich meczach nie należy spodziewać się pięknego futbolu, a twardej, męskiej walki. Jeżeli zespół opanuje środek boiska, nie da się stłamsić i wyjdzie z bitwy zwycięską ręką, 3 punkty będą smakować jeszcze bardziej.


Pokonać trudności

Patrząc w tabelę, nie sposób nie dostrzec podobieństw między Ruchem a Stomilem. Przede wszystkim obie ekipy znacznie lepiej radzą sobie na własnym stadionie. 5 z 6 wygranych olsztynianie odnieśli na swoim terenie. W ostatniej kolejce ulegli na wyjeździe Podbeskidziu 0:1. Teraz będą chcieli pokazać się przed własnymi kibicami z dobrej strony. Z pewnością podopieczni Kamila Kieresia będą zmotywowani i nastawieni na walkę o pełną pulę.


Nieobecni

Sytuacja kadrowa Ruchu jest dość komfortowa. Zabraknie tylko pauzującego za kartki Mateusza Hołowni oraz kontuzjowanego Adriana Liberackiego. Z drużyną trenuje Miłosz Przybecki, który opuścił w ostatnim meczu boisko w wyniku urazu.


Jeżeli podopieczni Chouana Ramona Rotsy zagrają na takim poziomie, jak w meczu z Bytovią, kibice z Chorzowa nie mają się o co martwić. Koncentracja w obronie, wysoki pressing i skuteczność pod bramką rywala mogą stać się znakiem rozpoznawczym naszego zespołu. Oby tak było, bo w takim wypadku szybko zapomnimy, że niedawno nasz zespół nie mógł się wydostać z dna tabeli.

 

Waldemar Kaim

 

 

 

 

 

źródło: własne; foto: PressFocus
Grudzień
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
 • 21. kolejka II ligi: Ruch - Górnik Łęczna
  Godzina: 17:00
 • Urodziny Pawła Mandrysza
1
2
 • IX spotkanie z Fan Clubem Mikołów
  Godzina: 17:00
3
 • Barbórka
4
567
 • Urodziny Piotra Giela
 • Sparing: Ruch - Stal Brzeg
  Godzina: 11:30
8
9
10111213141516
171819
 • Urodziny Wojciecha Kędziory
20
212223
24252627
 • Urodziny Andrzeja Urbańczyka
28
29
 • Urodziny Tomasza Podgórskiego i Pawło Miahkowa
30
31 
zobacz więcej...

Sponsorzy

Partnerzy

Partnerzy medialni