Zimny prysznic

Data dodania: 2018-03-17 17:07:45

W zimowej aurze lepiej poradzili sobie piłkarze Podbeskidzia. „Niebiescy” ulegli gościom z Bielska 0:2.

Wobec pauzy za kartki Mateusza Hołowni, trener Chouan Ramon Rotsa postanowił po raz pierwszy postawić na Huberta Kotusa, który rozpoczął mecz na lewej obronie. W środku zamiast Pawła Wojciechowskiego zameldował się zaś Michał Walski, który pełnił rolę jedynego młodzieżowca w wyjściowej jedenastce.

„Niebiescy” zaczęli ofensywnie. Starali się wykorzystać ciężkie warunki pogodowe i dużo uderzali z dystansu. Brakowało zdecydowanie skuteczności. W 18 minucie goście przeprowadzili akcję, po której kibice Ruchu zamarli. Na 6 metrze piłkę dostał Valerijs Sabala. Napastnik „Górali” uderzył na bramkę, ale genialną interwencją popisał się Nikołaj Bankow. Sabala próbował dobijać, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką. Niestety w przypadku snajpera Podbeskidzia sprawdziło się powiedzenie „do trzech razy sztuka”. W 20 minucie ponownie dostał piłkę w polu karnym i tym razem sprytnym strzałem po ziemi pokonał naszego bramkarza i było 1:0 dla bielszczan. Chorzowianie próbowali odpowiedzieć, ale ciężko im było stworzyć jakąś czystą okazję. Udało się dopiero w 32 minucie. Do dośrodkowania Kotusa doszedł w polu karnym niepilnowany Michał Walski, ale źle przyjął piłkę i w efekcie uprzedził go interweniujący bramkarz Podbeskidzia, Rafał Leszczyński. Pierwsza połowa nie należała do najlepszych. „Niebiescy” nie potrafili przejąć inicjatywy w meczu. W końcówce goście byli bardzo blisko podwyższenia prowadzenia. Piłka po dośrodkowaniu nawet wpadła do siatki, ale sędzia odgwizdał spalonego. Do przerwy chorzowianie przegrywali 0:1.

Niestety druga połowa zaczęła się dla Ruchu fatalnie. W 49 minucie do główki po rzucie rożnym doszedł Mavroudis Bougaidis, uprzedził interweniującego Bankow i było 2:0. Ekipa z Cichej chwilę później miała dobrą okazję do złapania kontaktu z rywalem. Bardzo ładnie dośrodkował Miłosz Przybecki, w polu karnym niepilnowany był Walski, który uderzył z woleja, ale strzał został zablokowany przez obrońcę „Górali”. Bielszczanie mogli grać spokojnie. Cofnęli się do obrony i czekali na kontry. Ruch próbował atakiem pozycyjnym przebić się przez zasieki rywali, ale brakowało wykończenia akcji. Z kolei Podbeskidzie groźnie kontrowało. Po jednym z szybkich ataków Łukasz Sierpina przedarł się prawym skrzydłem, wycofał do niepilnowanego Dimitara Ilieva, ale na szczęście ten uderzył obok bramki. W odpowiedzi ładnym strzałem z dystansu popisał się wprowadzony w przerwie Paweł Wojciechowski. Dobrą interwencją popisał się jednak Leszczyński. Chorzowianie nie potrafili znaleźć sposobu na zaskoczenie ustawionego z tyłu przeciwnika. Goście bardzo mądrze bronili dwubramkowego prowadzenia. W 76 minucie bardzo dobrą akcją popisał się aktywny przez cały mecz Kuba Kowalski. Prawy obrońca Ruchu minął rywala, wpadł w pole karne i wycofał do niepilnowanego Wojciechowskiego. Pomocnik Ruchu uderzył , ale piłka po drodze odbiła się od rywala i wyszła na rzut rożny. Po rogu chorzowianie mieli kolejną doskonałą okazję do zdobycia bramki. Do główki doszedł Mateusz Majewski, ale uderzył minimalnie obok bramki.

Chorzowianie atakowali, ale nie byli w stanie zdobyć ani jednej bramki. Ostatecznie ulegli Podbeskidziu 0:2.

Relację „minuta po minucie” znajdziecie TUTAJ.

Ruch Chorzów – Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:2 (0:1)

0:1 Valerjis Sabala, 20 min.
0:2 Mavroudis Bougaidis, 49 min.

Ruch: Bankow – Kowalski, Kowalczyk, Marković (85 Balicki), Kotus – Przybecki (64 Mello), Trojak, Urbańczyk, Walski, Posinković (46 Wojciechowski) – Majewski; trener: Chouan Ramon Rotsa.
Rezerwowi: Hrdlicka, Komarnicki, Rutkowski, Bogusz, Balicki.

Podbeskidzie: Leszczyński – Modelski, Bougaidis, Malec, Oleksy – Palawandiszwili, Rakowski – Sierpina, Ilijew (71 Chmiel), Kozak (87 Wiktorski) – Sabala (85 Kostorz); trener: Adam Nocoń.
Rezerwowi: Fabisiak, Jaroch, Moskwik, Kolar.

Żółte kartki: Kotus, Kowalczyk, Kowalski – Chmiel, Oleksy.