U’17: Bogusz zagrał z Gruzją

Data dodania: 2018-03-21 19:07:25

W Legnicy rozpoczął się turniej II rundy eliminacji do mistrzostw Europy U'17. W swoim pierwszym spotkaniu reprezentacja Polski zremisowała z Gruzją 2:2. 40-minutowy występ zanotował pomocnik Ruchu, Mateusz Bogusz.

Popularny „Pycik” rozpoczął spotkanie na ławce rezerwowych. Na boisku pojawił się od początku drugiej połowy zmieniając Szymona Czyża. Polacy przegrywali wówczas 1:2 tracąc obie bramki z rzutów karnych. Ostatecznie biało-czerwonym udało się uratować remis za sprawą innego rezerwowego, Mateusza Żukowskiego. Dla Mateusza Bogusza był to 19. występ w narodowych barwach.

W drugim dzisiejszym meczu „polskiej” grupy Irlandia wygrała z Macedonią 3:0. W sobotę, w swoim drugim meczu turnieju, podopieczni trenera Bartłomieja Zalewskiego zmierzą się z Macedonią, a we wtorek z Irlandią. Oba spotkania odbędą się w Legnicy.

Do finałów mistrzostw Europy awansują zwycięzcy każdej z ośmiu grup eliminacyjnych oraz siedem drużyn z drugich miejsc z najlepszym bilansem przeciwko pierwszej i trzeciej drużynie w grupie. Turniej fiinałowy odbędzie się w maju w Anglii.

Polska – Gruzja 2:2 (1:2)

0:1 Zuriko Dawitaszwili z rzutu karnego, 9 min.
1:1 Maik Nawrocki, 14 min.
1:2 Zuriko Dawitaszwili z rzutu karnego, 28 min.
2:2 Mateusz Żukowski, 56 min.

Polska: Lotka – Smajdor, Pleśnierowicz, Maik Nawrocki, Maćkowiak – Hyjek, M. Karbownik – Żuk (64 Kobacki), Czyż (41 Bogusz), Eizenchart (41 Żukowski) – Bida; trener-selekcjoner: Bartłomiej Zalewski.
Rezerwowi: Grobelny, Mach, Bogacz, Nowak, Richert, Mikołaj Nawrocki.

Żółte kartki: Pleśnierowicz, Karbownik, Żukowski, Hyjek – Czotaliszwili, Gelaszwili, Charsziladze.
Czerwona kartka: Iwa Gelaszwili za drugą żółtą, 52 min.
Sędziował: Ivar Orri Kristjansson (Islandia).