Aktualności

Przyjechaliśmy po zwycięstwo

Data dodania: 2018-04-15 21:29:18

– Mieliśmy przez dużą część spotkania pełną kontrolę nad tym co się dzieje. O wyniku decydują jednak strzelone bramki – mówił po meczu z Górnikiem trener „Niebieskich”, Dariusz Fornalak.

– Byliśmy świadkami przyzwoitego meczu na dobrym poziomie. Aż nie chce się wierzyć, że grały zespoły, które okupują ostanie i przedostatnie miejsce w tabeli. Przyjechaliśmy tutaj po zwycięstwo i myślę, że z przebiegu gry było to widać. Mieliśmy przez dużą część spotkania pełną kontrolę nad tym co się dzieje. O wyniku decydują jednak strzelone bramki. My w kolejnym meczu, mimo wielu stworzonych sytuacji, a dzisiaj były to okazje tak czyste, że wydawało się, że nie można nie trafić do bramki, ale okazało się, że jednak można. Wywozimy z trudnego terenu jeden punkt i mam nadzieję, że te 9 spotkań, które zostały przed nami, wystarczą nam – prezentując ten poziom gry, poprawiając skuteczność – do utrzymania I ligi dla Chorzowa – mówił trener Fornalak.

Niedosyt z końcowego wyniku odczuwał także szkoleniowiec gospodarzy, Bogusław Baniak. – Zgadzam się z trenerem Ruchu - moim młodszym przyjacielem Darkiem, którego miałem przyjemność trenować w Pogoni Szczecin. Tak jak trener, tak i jako zawodnik był bardzo skrupulatny, dobry i taki jego zespół był dzisiaj. Po remisie, który jest naszą porażką, podszedłem i podałem chłopakom rękę. Ich postawa na boisku dzisiaj mogła się podobać. My nie mamy armat, nawet dobrze grając taktycznie i prowadząc otwarty mecz z Ruchem, bo czego my mieliśmy dzisiaj bronić. W związku z tym mecz wyszedł obu zespołom. Porównując te mecze z Bytovią czy Stomilem to jest to różnica poziomu o dwie klasy rozgrywkowe w cudzysłowie. Szkoda, że nie strzeliliśmy bramki. Jeżeli te dwa zespoły maja spadać z ligi, to trochę jest niesprawiedliwości w tym wszystkim. Muszę powiedzieć, że zdecydowanie należał nam się rzut karny. Konsekwencją tego zostałem wyrzucony za krytykę. Cieszę się tylko z tego, że postawa w meczu z Bytovią a dzisiaj, to były 2 różne zespoły. Te drużyny walczą do końca. Gdyby człowiek oglądając ten mecz nie wiedział, na których miejscach są te drużyny w tabeli, to musiałby zweryfikować swoje poglądy bo naprawdę i Ruch, i my zagraliśmy o całą pulę, dlatego spotkanie było dobre. Chapeau bas dla zawodników obu drużyn – mówił trener Bogusław Baniak.

 

Tomasz Ferens

 

 

 

 

 

źródło: własne; foto: Rafał Rusek/PressFocus
Grudzień
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
 • 21. kolejka II ligi: Ruch - Górnik Łęczna
  Godzina: 17:00
 • Urodziny Pawła Mandrysza
1
2
 • IX spotkanie z Fan Clubem Mikołów
  Godzina: 17:00
3
 • Barbórka
4
567
 • Urodziny Piotra Giela
 • Sparing: Ruch - Stal Brzeg
  Godzina: 11:30
8
9
10111213141516
171819
 • Urodziny Wojciecha Kędziory
20
212223
24252627
 • Urodziny Andrzeja Urbańczyka
28
29
 • Urodziny Tomasza Podgórskiego i Pawło Miahkowa
30
31 
zobacz więcej...

Sponsorzy

Partnerzy

Partnerzy medialni