Aktualności

Trenerzy o meczu

Data dodania: 2018-04-20 21:31:39

– Mam nadzieję, że drużyna z tych kolan wstanie – mówił na pomeczowej konferencji prasowej trener Dariusz Fornalak.

Dariusz Fornalak, trener Ruchu:

To bardzo miły dzień dla Ruchu Chorzów, jubileusz. Szkoda, że bez naszego udziału. Mieliśmy dzisiaj spotkanie, w nim grała tylko jedna drużyna, druga niestety na ten mecz nie dojechała. Ani nie graliśmy, ani nie biegaliśmy, a dodatkowo do tego wszystkiego w momencie bardzo trudnym straciliśmy głowę. Dałem taki przykład teraz w szatni zawodnikom: fragment gry 6 na 4, 7 na 4 czy powiedzmy 10 na 7 i zadałem proste pytanie – ile na treningu strzelili bramek w takim układzie. Zawodnicy odparli: jedną. Mówię: tak, jedną, być może jedną. Natomiast to był układ 10 na 9. Straciliśmy tyle, a mogliśmy stracić więcej. Oprócz tego, że nie było nas na boisku pod każdym względem, jeszcze nie było naszych głów na boisku. I o to mam największe pretensje. Ale za trzy dni jest kolejne spotkanie i gdybyśmy dzisiaj rzucili ręcznik, to nie musielibyśmy jechać do Olsztyna, a my do Olsztyna pojedziemy i będziemy chcieli bardzo szybko zmazać tę plamę, tę kompromitację. Bo to jest kompromitacja. Dopóki będziemy mieli szansę będziemy walczyć do ostatniego gwizdka sędziego.

Grałem trochę lat, też przegrywałem, może nie często w takich rozmiarach, ale przegrywałem i wiem, że nie jest to łatwe. Natomiast trzeba uszanować ludzi, którzy tutaj przyszli, zapłacili pieniądze i oglądali to żenujące spotkanie. To jest proste i oczywiste. Co teraz będzie dalej, to jest już nasza rola. Nie będziemy rozpatrywać tego spotkania, bo nie ma na to czasu po prostu. Musimy to przyjąć, pochylić głowy, musimy przeprosić, bo ja powiem szczerze, że po pierwszej części gry w szatni powiedziałem, że to dar niebios, że nie przegrywamy tego meczu i trzeba ten dar uszanować. Gdybym mógł zrobić zmiany w przerwie, tych zmian byłoby 8-9. Praktycznie od pierwszego gwizdka sędziego, gdy przeciwnik rozpoczyna długim podaniem, a my możemy tę piłkę spokojnie opanować czy puścić, zagrać do swojego bramkarza i otwierać grę, to my od pierwszego gwizdka zaczęliśmy grać chaotycznie i nie grać, tylko kopać w piłkę. To jest do naszej analizy, po trzech dniach nie można zapomnieć jak się gra w piłkę, a my to zrobiliśmy dzisiaj. Gdybyśmy oceniali dziś ten mecz na gorąco, to tak jakby spotkała się grupa ludzi, którzy pierwszy raz się widzą i pierwszy raz wiedzą o co chodzi w tej dyscyplinie sportu. A tak nie jest. Mam nadzieję, że drużyna z tych kolan wstanie.

 

Dariusz Banasik, trener Pogoni Siedlce:

Wiedzieliśmy, że czeka nas trudne spotkanie, bo drużyna Ruchu to jest drużyna, która w tym roku dosyć dobrze gra. Może nie aż tak bardzo punktuje, ale dobrze gra i przestrzegałem zawodników, że będzie to na pewno gatunkowo trudny mecz. Natomiast można powiedzieć, że wszystko nam się w tym spotkaniu ułożyło. Byliśmy cierpliwi, realizowaliśmy taktykę, wyprowadzaliśmy fajne ataki, szybkie kontry. W pierwszej połowie można nawet było już coś strzelić. Natomiast druga część to już praktycznie można powiedzieć koncert i najlepszy mecz w naszym wykonaniu. Strzelone bramki, praktycznie wszystko bardzo dobrze funkcjonowało. Współczuję tutaj trochę gospodarzom, bo wiem w jakiej są trudnej sytuacji i przegrać u siebie w takich rozmiarach na pewno nie jest miło. Natomiast może lepiej przegrać raz 0:6 niż sześć meczów po 0:1. Trzeba jakieś wnioski wyciągnąć. Głowa do góry, jeszcze szansa nie jest stracona, żeby klub z tak wielkimi tradycjami utrzymał się w tej pierwszej lidze. Natomiast my dzisiaj byliśmy zdecydowanie lepsi i zasłużenie wygraliśmy. Myślę, że trzeba też podziękować moim zawodnikom za to, że taki mecz zagrali, a także władzom klubu, że trochę też wytrzymali ciśnienie, bo u nas w pewnym momencie też już było gorąco, a ostatnich pięć naszych meczów to dwa zwycięstwa, dwa remisy i porażka, dlatego myślę, że chyba nie jesteśmy zespołem, który z tej ligi spadnie. Dziękuję bardzo i powodzenia.

 

 

 

 

 

 

źródło: własne; foto: Łukasz Laskowski/PressFocus
Sierpień
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 1234
56
  • Runda wstępna PP: Skra Częstochowa - Ruch
    Godzina: 17:00
7
891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
zobacz więcej...

Sponsorzy

Partnerzy

Partnerzy medialni