Aktualności

Za nami V Memoriał im. Jerzego Wyrobka

Data dodania: 2018-05-21 14:32:17

Na „Kresach” reprezentacje śląskich podokręgów piłki nożnej rywalizowały w V Memoriale wybitnego piłkarza i trenera Ruchu, Jerzego Wyrobka.

Memoriał Jerzego Wyrobka organizowany jest od 2014 r., w tym roku młodzi adepci futbolu rywalizowali więc ze sobą już po raz piąty. W turnieju wystąpiły reprezentacje 11-latków z 12. podokręgów wchodzących w skład Śląskiego Związku Piłki Nożnej. W pierwszym etapie rozgrywek drużyny zostały podzielone na zasadzie losowania na cztery grupy: Racibórz, Sosnowiec, Tychy w grupie A, Katowice, Lubliniec, Żywiec w grupie B, Zabrze, Bielsko-Biała, Bytom w grupie C i Częstochowa, Rybnik, Skoczów w grupie D. W drugim etapie, aby rywalizacja była na podobnym poziomie, zmierzyli się mistrzowie w grupie I, wicemistrzowie w grupie II i zespoły z trzecich miejsc w grupie III. Wyników jednak nie odnotowywano. – Wszyscy jesteście zwycięzcami. Każdy z was otrzyma taki sam medal, a najważniejsze jest to, żeby na waszych twarzach zawsze gościł uśmiech, bo pamiętajcie o tym, że gdy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat – powiedział prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej Henryk Kula podczas ceremonii zakończenia turnieju.

W gronie gości, wręczających zawodnikom medale była także żona śp. Jerzego Wyrobka – pani Monika, która podziękowała wszystkim uczestnikom turnieju za sportową rywalizację i życzyła każdemu wspaniałej kariery. Ponadto kolega Jerzego Wyrobka z boiska Tadeusz Małnowicz miał okazję pogratulować i wręczyć statuetki dla najlepszych zawodników z każdego podokręgu.

Nie zabrakło także momentu, w którym uczestnicy oddali hołd patronowi turnieju. Nad grobem śp. Jerzego Wyrobka pochylili się: Arkadiusz Banasik z Wydziału Szkolenia Podokręgu Katowice oraz Kacper Miozga i Bartosz Wencel – reprezentujący zawodników.


Więcej informacji na temat V Memoriału Jerzego Wyrobka znajdziecie na stronie Śląskiego Związku Piłki Nożnej.

 

 

źródło: Śląski Związek Piłki Nożnej
Grudzień
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
 • 21. kolejka II ligi: Ruch - Górnik Łęczna
  Godzina: 17:00
 • Urodziny Pawła Mandrysza
1
2
 • IX spotkanie z Fan Clubem Mikołów
  Godzina: 17:00
3
 • Barbórka
4
567
 • Urodziny Piotra Giela
 • Sparing: Ruch - Stal Brzeg
  Godzina: 11:30
8
9
10111213141516
171819
 • Urodziny Wojciecha Kędziory
20
212223
24252627
 • Urodziny Andrzeja Urbańczyka
28
29
 • Urodziny Tomasza Podgórskiego i Pawło Miahkowa
30
31 
zobacz więcej...

Sponsorzy

Partnerzy

Partnerzy medialni