Aktualności

Krzysztof Warzycha żegna się z Ruchem

Data dodania: 2018-06-28 14:49:08

Dotychczasowy asystent Dariusza Fornalaka, a wcześniej pierwszy trener „Niebieskich”, Krzysztof Warzycha, odchodzi z Ruchu. Jego umowa wygasająca końcem czerwca nie zostanie przedłużona.

Krzysztof Warzycha, w przeszłości wybitny piłkarz „Niebieskich”, Mistrz Polski z 1989 r., pracował przy Cichej od 2017 r. Wówczas zastąpił na stanowisku szkoleniowca Waldemara Fornalika. Jako pierwszy trener poprowadził chorzowski zespół w 15. spotkaniach. Jesienią ubiegłego roku został asystentem Juana Ramona Rochy, a następnie Dariusza Fornalaka.


Na pożegnanie Krzysztof Warzycha skierował kilka słów do kibiców:

Z końcem czerwca kończy się moja umowa z Ruchem Chorzów i, jak już wiadomo, nie zostanie ona przedłużona. Tym samym zakończy się moja ponad roczna praca dla Klubu, w którym przed wieloma laty rozpocząłem swoją piłkarską karierę. Wróciłem, na osobistą prośbę ówczesnego prezesa, Janusza Patermana, w sytuacji, gdy nie było innych chętnych do poprowadzenia rozpadającej się drużyny. Serdecznie dziękuję mu za zaufanie.

To był trudny czas dla Klubu i dla mnie osobiście. Drużyna spadła do drugiej ligi, pierwszy raz w swojej historii grać będzie na trzecim poziomie rozgrywkowym. To nie jest powód do satysfakcji. Wiem też jak mocno rozczarowani są kibice. Pomimo dużego rozgoryczenia, w trakcie częstych bezpośrednich rozmów, kibice dodawali mi otuchy i zagrzewali do dalszej walki.

Chcę za to serdecznie podziękować, było to dla mnie bardzo ważne. Zawsze byłem i będę częścią Niebieskiej rodziny. Kibice są wielką wartością Ruchu. Jestem przekonany, że Klub, który ma takich fanów, szybko zacznie odnosić sukcesy i wróci do Ekstraklasy.


Dziękujemy Krzysztofowi Warzysze za zaangażowanie w pracę przy Cichej. Życzymy powodzenia w dalszej karierze zawodowej. Do zobaczenia!

 

źródło: własne; foto: Norbert Barczyk/PressFocus
Luty
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
  • Sparing: Ruch - Garbarnia Kraków
    Godzina: 12:00
1
2
34
  • Sparing: Ruch - GKS Tychy
5
6
  • Urodziny Tomasza Foszmańczyka
7
  • Sparing: Ruch - Hutnik Kraków
8
9
1011121314
  • Sparing: MFK Karvina - Ruch
15
16
1718192021
  • Sparing: Ruch - Zagłębie Sosnowiec
22
  • Urodziny Łukasza Molka
23
2425262728
  • Sparing: Ruch - Szczakowianka Jaworzno
29
 
zobacz więcej...

Sponsorzy

Partnerzy

Partnerzy medialni