Ruch w Centralnej Lidze Juniorów!

Data dodania: 2018-06-29 16:44:26

Juniorzy starsi Ruchu wykonali ostatni krok w drodze po awans do Centralnej Ligi Juniorów U’19. „Niebiescy” pokonali dziś w rewanżowy spotkaniu Bałtyk Koszalin 3:0!

Mimo że końcowy wynik wskazuje na pewne zwycięstwo, „Niebiescy” musieli się dziś nieźle natrudzić, by przypieczętować awans do Centralnej Ligi Juniorów. W pierwszej połowie gra naszego zespołu przypominała tę z meczu w Koszalinie, gdzie chorzowianie długo walili głową w mur i dopiero w doliczonym czasie gry doprowadzili do remisu. Dziś przy Cichej podopieczni trenera Ireneusza Psykały znów dominowali na boisku, lecz przewagi długo nie potrafili zamienić na bramki. Dodać należy, że goście nie skupili się jedynie na obronie, ale kilkukrotnie zagrozili naszej bramce. Przełom w grze „Niebieskich” nastąpił w 64. minucie, kiedy w sytuacji sam na sam Mateusz Bogusz przelobował bramkarza gości. Kwadrans później do piłki w pole karne doszedł chyba najniższy na placu Jakub Rudek i głową posłał futbolówkę nad golkiperem Bałtyku. Zwycięstwo i awans tuż przed końcem przypieczętował silnym strzałem pod poprzeczkę Patryk Sikora.

Nasi juniorzy pełnym sukcesem kończą sezon, w którym ani razu nie zaznali goryczy porażki. W trakcie całej kampanii wygrali aż 27 razy, a siedmiokrotnie remisowali. Strzelili rywalom aż 120 bramek, tracąc ledwie 12. Awans do najwyższej klasy juniorskich rozgrywek w Polsce absolutnie im się należał! Gratulujemy i dziękujemy trenerom oraz zawodnikom!

Tradycyjną relację „minuta po minucie” znajdziecie TUTAJ.

Ruch Chorzów – Bałtyk Koszalin 3:0 (0:0)

1:0 Mateusz Bogusz, 64 min.
2:0 Jakub Rudek, 80 min.
3:0 Patryk Sikora, 89 min.

Ruch: Bielecki – Jaworek, Kulejewski, Małkowski, Wiszyński (24 Starzyński) – Machała (46 Dąbrowski) – Nowakowski (82 Szkucik), Sikora, Bogusz (86 Winciersz), Wdowik (77 Hołoś) – Świątczak (46 Rudek); trener: Ireneusz Psykała.
Rezerwowy: Byszewski.

Bałtyk: De Clerc – Kulon, Walaszczyk, Zimnicki, Górka (85 Kramarz), Bator, Gruchała-Węsierski, Trzmiel, Niemczyk, Rapita (56 Mamak), Ziółkowski (72 Ponurko); trener: Tomasz Pozorski.
Rezerwowi: Stępień, Jakubowski, Siarnecki, Ignatowicz.