Optymizm pomimo porażki

Data dodania: 2018-07-08 19:44:05

Czy mecz przegrany 0:3 można uznać za udany? Oczywiście! Gdy budujesz drużynę na polską 2 ligę, a twoim rywalem jest wicemistrz Francji nie możesz oczekiwać zwycięstwa. Musisz się zadowolić dobrą grą. I taki był dzisiaj nasz występ.

Zwłaszcza udana była pierwsza połowa, kiedy to Ruch wystąpił - nazwijmy to umownie - w pierwszym garniturze. Mieszanka młodości z doświadczeniem dawała bardzo dobre rezultaty. Mecz, pomimo upału, rozgrywany był w bardzo dobrym tempie. Gra była czysta, piłkarze nie musieli uciekać się do fauli, by powstrzymać atakującego rywala.
Akcje szybko przenosiły się z jednej strony na drugą, minimalnie większe zagrożenie stwarzało AS Monaco ale Ruch odpowiadał zdecydowanie.
W naszej bramce solidnie spisywał się Lech, drużyna potrafiła organizować się nawet na połowie rywala. Kędziora i Podgórski, a przy nich młodzi piłkarze potrafili przytrzymać piłkę i uspokoić grę.
Okres gry pomiędzy 20 a 35 minutą był najlepszy w naszym wykonaniu. Przynajmniej dwa razy potrafiliśmy wtedy zagrozić bramce AS Monaco. Atomowe uderzenie Walskiego przeszło minimalnie obok bramki. Diego Benaglio mógł tylko śledzić lot piłki, która niestety minęła spojenie słupka z porzeczką. Chwilę później musiał się dobrze natrudzić by wypiąstkować piłkę zmierzającą pod poprzeczkę po strzale Kędziory.
W przerwie trener Dariusz Fornalak dokonał 8 zmian, a pod koniec spotkania wprowadził do bramki Jakuba Bieleckiego. W zmienionym ustawieniu Ruch nadal grał solidnie w obronie ale nie był już w stanie organizować akcji zaczepnych. W miarę upływu minut gra prowadzona była coraz bliżej naszego pola karnego i niestety dwa razy piłkarze Monaco znaleźli sposób na pokonanie naszego bramkarza.
Wszystkie bramki, które straciliśmy w tym spotkaniu były konsekwencją indywidualnego błędu: niespodziewanej straty piłki czy niecelnego podania. Trzeba o tym pamiętać i starać się wyeliminować błędy ale nie ma powodu do załamywania rąk. Bramkę na 0:2 strzelił nam Willem Geubbels, najdroższy 16-latek w historii francuskiej piłki nożnej. Urodzony w sierpniu 2001 roku gracz został kupiony przez Monaco za… 20 milionów euro! Bramkę na 0:3 strzelił Stevan Jovetić Czarnogórzec, który przed AS Monaco grał dla Fiorentiny, Manchesteru City, Sevilli czy Interu Mediolan.

Ruch Chorzów - AS Monaco 0:3

Bramki: Boschilia 14', Geubbels 65', Jovetić 82'

Ruch: Lech - Jaworek, Obst, Małkowski, Bartolewski - Kowalski, Walski, Urbańczyk, Bogusz, Podgórski - Kędziora
Ruch 2 połowa: Lech (77' Bielecki) - Cichecki, Kulejewski, Małkowski, Suchecki - Peda, Obst, Sikora, Nowakowski, Wdowik - Majewski.

Trener: Dariusz Fornalak

AS Monaco: Benaglio - Raggi, Badiashile, Toure, Diakhaby - N’Doram, Boschilia, Mboula, Bongiovanni - Navarro, Isidor
AS Monaco 2 połowa: Seydou, Grandsir, De Jesus Nascimento, Toure, Diakhaby, Ghezzal, Faivre, De Oliveira Moraes, Mesquita Lopes, Geubbels, Jovetic

Trener: Leonardo Jardim