Pierwsze sparingowe zwycięstwo

Data dodania: 2018-07-11 13:49:38

W czwartym sparingu rozgrywanym w ramach przygotowań do sezonu 2018/2019 piłkarze Ruchu strzelili pierwsze bramki i odnieśli pierwsze zwycięstwo. Odra pokonana została 2:1.

Zarówno Odra jak i Ruch mecz potraktowały jako okazję do przećwiczenia różnych ustawień i sprawdzenia kilku zawodników. Trener Fornalak ponownie przyglądał się Mateuszowi Bartolewskiemu i Robertowi Obstowi, na prawej obronie w pierwszej części spotkania grał testowany Dominik Budzik, 21-letni pomocnik, związany przez większość kariery z Piastem Gliwice, a w drugiej części meczu grającego na środku obrony Dominika Małkowskiego zastąpił Sebastian Weremko, grający ostatnio w Ruchu Zdzieszowice.
Przez 90 minut żadna z drużyn nie osiągnęła wyraźniejszej przewagi. Pierwsze 15 minut należało do Odry, która szybko zdobyła bramkę, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Po kwadransie mecz zaczął się wyrównywać, piłkarze Ruchu potrafili dłużej utrzymywać się przy piłce. W efekcie gra toczyła się bliżej pola karnego gości. Po jednym z fauli piłkarzy Odry, rzut wolny wykonywał Podgórski. Dośrodkował w pole karne, gdzie do piłki doszedł Robert Obst, który przy próbie minięcia rywala został sfaulowany. Pewnym egzekutorem rzutu karnego był Tomasz Podgórski, który posłał piłkę w środek bramki.
W drugiej połowie meczu groźniejsze sytuacje stwarzali piłkarze Odry ale byli nieskuteczni lub dobrze bronili rezerwowi bramkarze Ruchu. Zarówno Jakub Bielecki jak i Dominik Byszewski mieli okazje do zaprezentowania swoich umiejętności i obaj pokazali się z dobrej strony. W okresie przewagi Odry Ruch wyprowadził kontrę, po której rywale wybili piłkę na rzut rożny. W walce o dośrodkowaną piłkę sfaulowany został Obst (znowu), a Mateusz Majewski okazał się pewnym egzekutorem rzutu karnego. Sama końcówka meczu należała do Ruchu. Najpierw po faulu na Arturze Balickim, Michał Walski oddał świetny strzał z ponad 30 metrów od bramki. Płasko lecącą piłkę bramkarz Opolan końcami palców skierował na słupek, a po kończącym mecz dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka zagrana głową przez Majewskiego trafiła w poprzeczkę.

Ruch: Lech (46' Bielecki, 71’ Byszewski) - Budzik (60' Kulejewski), Obst (79' Jaworek), Małkowski (46' Weremko), Bartolewski (60' Rutkowski) - Nowakowski (46' Kowalski), Walski, Urbańczyk (60' Wiszyński), Bogusz (46' Wdowik), Podgórski (46' Balicki) - Kędziora (46' Majewski)
Trener: Dariusz Fornalak

Odra: I połowa Weinzettel - Janasik, Baranowski, Szota, Winiarczyk - Mikinic , Bonecki, Habusta, Czyżycki, Wodecki - Skrzypczak (12' Kita) II połowa: Ziarko - Brusiło, Kowalski, Bodzioch, Winiarczyk (70' Czyżycki) - Mikinic (84' Musiolik), Niziołek, Habusta (70' Szota), Moder, Wodecki - Kita
Trener: Mariusz Rumak

Ruch Chorzów - Odra Opole 2:1 (1:1)

Bramki: Podgórski (karny 23'), Majewski (karny 76’) - Baranowski (3')