Aktualności

Z kibicami o Ruchu

Data dodania: 2018-07-20 12:15:26

Wczoraj, 19 lipca odbyło się spotkanie prezesa Ruchu Chorzów S.A., Jana Chrapka z przedstawicielami największych grup kibicowskich Ruchu. Była to pierwsza po nominacji, rozmowa prezesa z kibicami, a poświęcona była w dużej części zakończonym przygotowaniom i planom na rozpoczynający się sezon.

Prezes Chrapek przedstawił zasady jakie obowiązywały przy budowie drużyny na rozpoczynający się sezon. Mówił o konieczności oszczędnego gospodarowania w związku z ograniczonym budżetem drugoligowego klubu. Mimo przyglądania się każdej wydawanej złotówce udało się, jak oceniał, zbudować solidną drużynę, opartą na młodych, perspektywicznych zawodnikach, których wzmocnili piłkarze posiadający duże, także ekstraklasowe doświadczenie. Zdaniem prezesa proces budowy drużyny nie został jeszcze zakończony. - Cały czas poszukujemy doświadczonych piłkarzy, którzy będą dla naszej młodzieży wzorem i przykładem na boisku, a jednocześnie będą też odpowiedzialni za atmosferę w szatni - mówił prezes Chrapek. - Z tego co wiem atmosfera w szatni jest dobra ale wiemy też, że nic bardziej nie wzmacnia morale niż zwycięstwa. Piłkarze i trenerzy tego oczywiście nie powiedzą ale naszym sportowym i biznesowym celem na ten sezon jest powrót do I ligi.
Dużo czasu poświęcono też na rozmowy o możliwościach współpracy pomiędzy kibicami a klubem, zachęcaniu dzieci do przychodzenia na stadion ale też ogólnie o budowaniu frekwencji i wspólnych akcjach marketingowych.
Prezes Chrapek doceniał rolę kibiców Ruchu w budowie atmosfery widowisk piłkarskich i przyznał, że bardzo liczy, iż drużyna zarówno podczas meczów w Chorzowie jak i podczas spotkań wyjazdowych będzie mogła liczyć na głośny, sportowy doping i wsparcie z trybun. 

Grudzień
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
 • 21. kolejka II ligi: Ruch - Górnik Łęczna
  Godzina: 17:00
 • Urodziny Pawła Mandrysza
1
2
 • IX spotkanie z Fan Clubem Mikołów
  Godzina: 17:00
3
 • Barbórka
4
567
 • Urodziny Piotra Giela
 • Sparing: Ruch - Stal Brzeg
  Godzina: 11:30
8
9
10111213141516
171819
 • Urodziny Wojciecha Kędziory
20
212223
24252627
 • Urodziny Andrzeja Urbańczyka
28
29
 • Urodziny Tomasza Podgórskiego i Pawło Miahkowa
30
31 
zobacz więcej...

Sponsorzy

Partnerzy

Partnerzy medialni