Taki Ruch chcemy oglądać!

Data dodania: 2018-08-04 17:02:55

W świetnym stylu przełamali się piłkarze Ruchu! „Niebiescy” rozbili przy Cichej Skrę Częstochowa 4:0!

Takiego występu „Niebieskich” nie spodziewali się chyba nawet ich najzagorzalsi fani. Dwie porażki na starcie sezonu sprawiły, że do rywalizacji ze Skrą podchodziliśmy z pewną dozą niepewności. Szybko jednak boisko zweryfikowało, który zespół jest lepszy. Od pierwszych minut chorzowianie przejęli kontrolę na grą. Pierwsza poważna okazja nadarzyła się w 9. minucie, kiedy w pole karne przedarł się Robert Obst, który zamiast strzelać chciał jeszcze wyłożyć piłkę Michałowi Walskiemu. Skończyło się zablokowanym uderzeniem „Walusia” i rzutem rożnym. Po chwili jednak stadion przy Cichej po raz pierwszy tego dnia podskoczył z radości. Po dośrodkowaniu z rogu strzałem głową bramkarza pokonał Artur Balicki, który zastąpił w wyjściowej jedenastce Mateusza Majewskiego. Po chwili było już 2:0. Świetnie w polu karnym zachował się Mateusz Bogusz, który minął rywala i silnym strzałem od poprzeczki podwyższył prowadzenie. To pierwsze trafienie „Bogusia” w barwach Ruchu.

W dalszej części spotkania podopieczni trenera Dariusza Fornalaka w pełni kontrolowali boiskowe wydarzenia. Grali szybko, z pomysłem i pełnym zaangażowaniem. Aktywni byli skrzydłowi i podłączający się do akcji boczni obrońcy. W środku rządził i dzielił duet WalskiUrbańczyk. Pomysłowością i przeglądem pola wykazywał się Bogusz. Naprawdę przyjemnie się na to patrzyło. Bliski kolejnej bramki dla „Niebieskich” był Maciej Urbańczyk, który nieznacznie pomylił się uderzając z dystansu. Idealnie przymierzył za to Walski, który w 36. minucie zza pola karnego posłał futbolówkę w dolny róg bramki. Goście szukali swoich szans głównie w stałych fragmentach i dośrodkowaniach z bocznych sektorów. Po takich właśnie centrach okazje bramkowe mieli Damian Nowak i Adrian Błaszkiewicz. Pierwszą połowę kończyliśmy jednak w znakomitych humorach, grając pewnie i prowadząc 3:0. Postawę „Niebieskich” docenili również kibice, którzy gromkimi brawami żegnali schodzących do szatni piłkarzy.

Druga część rozpoczęła się znakomicie. Kilka minut po wznowieniu gry do kontry ruszył Jakub Kowalski. Doświadczony skrzydłowy idealnie wyłożył piłkę Balickiemu, któremu nie pozostało nic innego jak strzałem w róg podwyższyć prowadzenie. „Bali” zakończył mecz z dubletem, a mógł pokusić się o hat-trick. Jednak kolejne z jego uderzeń bramkarz sparował na słupek. Swoją szansę miał także Kowalski. W dalszej części meczu gra nie była już tak interesująca. Chorzowianie pewni swego z spokojem kontrolowali to, co dzieje się na boisku, a rywale nie mieli pomysłu na sforsowanie defensywy Ruchu.

Ostatecznie „Niebiescy” zainkasowali pierwsze w tym sezonie punkty i odbili się od dna ligowej tabeli. Cieszy nie tylko wygrana, ale i styl w jakim została odniesiona, oparta na pełnej kontroli gry. Oby był to początek kolejnych ligowych zwycięstw i marszu w drugoligowej hierarchii. – To dla nas bodziec do dalszej pracy, który dodaje zawodnikom wiary, że ta praca ma sens – podkreślał po końcowym gwizdku trener Dariusz Fornalak. Na kolejne efekty pracy liczymy w wyjazdowym spotkaniu z Górnikiem w Łęcznej, który odbędzie się za tydzień.

Tradycyjną relację „minuta po minucie” znajdziecie TUTAJ.

Ruch Chorzów – Skra Częstochowa 4:0 (3:0)

1:0 Artur Balicki, 10 min.
2:0 Mateusz Bogusz, 14 min.
3:0 Michał Walski, 36 min.
4:0 Artur Balicki, 49 min.

Ruch: Lech – Komarnicki, Obst, Małkowski, Bartolewski (78 Kulejewski) – Urbańczyk – Kowalski, Walski (83 Sikora), Bogusz, Podgórski (67 Wdowik) – Balicki (74 Nowakowski); trener: Dariusz Fornalak.
Rezerwowi: Byszewski, Jaworek, Majewski.

Skra: Biegański – Jurek, Woldan, Błaszkiewicz, Tomczyk (26 Obuchowski) – Musiał (52 Zalewski), Kowalczyk (46 Niedbała) – Napora, Nocoń (71 Kieca), Olejnik – Nowak; trener: Paweł Ściebura.
Rezerwowi: Ziarko, Mastalerz, Siwek.

Żółta kartka: Olejnik.
Sędziował: Marcin Kochanek (Opole).
Widzów: 3 321.