U’18 - 0:3 z Koroną

Data dodania: 2018-08-11 17:02:40

Pierwszy mecz Ruchu w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów U’18 dowiódł, że rację mieli fachowcy, którzy podważali przeprowadzenie zmian organizacyjnych w tak szybki i niespodziewany dla wielu klubów i trenerów sposób. Przewidywali oni, że nowa formuła nie będzie korzystna dla naszej drużyny, która mecz z Koroną przegrała 0:3 (0:0).

Pierwsza połowa była w miarę wyrównana, choć po pół godzinie gry zaczęła się zarysowywać przewaga Korony. W drugiej przewaga gości nie podlegała już dyskusji choć przez cały mecz walki było więcej niż składnych akcji. Pierwszą bramkę goście strzelili z karnego, po akcji w której czterokrotnie mogli wcześniej zdobyć gola jednak za każdym razem strzały blokowali ofiarni obrońcy i bramkarz Niebieskich. Już kilka minut wcześniej Korona miała podobną szansę jednak wtedy jeszcze ofiarność obrońców i dobra interwencja Nowaka zapobiegły stracie bramki.
Młodzi piłkarze Ruchu ambitnie starali się odrobić stratę jednej bramki, skonstruowali kilka ciekawych akcji ale poważnie bramce Korony nie zagrozili. Goście skoncentrowali się na zabezpieczeniu tyłów i wyprowadzania kontr i jeszcze dwukrotnie pokonali solidnie broniącego Nowaka.
Drużyna Ruchu nie przypomina tej, która wywalczyła awans do CLJ. Część piłkarzy gra już w pierwszym zespole, część została wyeliminowana przez nagłą zmianę organizacyjną. W tej sytuacji potrzeba przynajmniej kilku spotkań by zorientować się jaka będzie siła poszczególnych drużyn w niedawno rozpoczętym sezonie.
Teraz przed drużyną trzy mecze wyjazdowe. Następny mecz w Chorzowie drużyna U’18 zagra dopiero na początku września. Wtedy będziemy gościć Arkę Gdynia.

Ruch Chorzów - Korona Kielce 0:3 (0:0)

Bramki:
64 min. Gawlik, rzut karny
84 min. Długosz
90 min. Górski, rzut wolny

Ruch: Nowak - Gemborys, Dąbrowski (ż), Machała, Rocki - Rudek, Gierut (71’ Strzelec), Winciersz (85’ Świątczak), Nowak (ż), Wdowik (69’ Hołoś) - Iwanek
Trener: Ireneusz Psykała

Ławka: Byszewski - Świątczak, Hołoś, Krawczyk, Przybyła, Strzelec, Kalisz

Korona: Dutka - Kordas, Sewerzyński, Bartosiak, P. Lisowski (79’ Pawczyński), Długosz, Piróg, Lisowski, D. Lisowski (57’ Szelągowski), Bujak, Malec (ż) (61’ Gawlik), Gurski (57’ Górski)
Trener: Marek Mierzwa
Ławka: Szcześniak - Gawlik, Górski, Pawczyński, Szelągowski