Emocji dużo, punkt tylko jeden

Data dodania: 2018-09-11 18:21:54

W meczu 9. kolejki II ligi drużyna Ruchu zremisowała na własnym terenie ze Zniczem Pruszków 1:1. Spotkanie przyniosło sporą dawkę emocji, ale i duży niedosyt.

W starciu ze Zniczem trener Dariusz Fornalak zdecydował się na grę dwójką napastników. Duet atakujących stworzyli Wojciech Kędziora i Artur Balicki. Na ławce po raz pierwszy zasiedli pozyskani niedawno Adam Wilk i Piotr Giel.

Spotkanie świetnie zaczęli „Niebiescy”. Najpierw głową niecelnie uderzył Balicki, następnie po rzucie rożnym piłka spadła na nogę Mateusza Bartolewskiego, który uderzył natychmiast, ale kapitalną interwencją popisał się bramkarz gości, Piotr Misztal. Co nie udało się nogą, udało się po chwili głową. Kolejny korner wykonywany przez Tomasza Podgórskiego zamieniony został przez Bartolewskiego na bramkę dla Ruchu. W dalszej części gry chorzowianie wciąż byli stroną dominującą. Grali szybko, kombinacyjnie, z bardzo dużym zaangażowaniem. Przewaga odzwierciedlała się w kolejnych okazjach – ponownie bliski szczęścia po strzale głową był Bartolewski, kąśliwy strzał z dystansu oddał Tomasz Podgórski, pojedynek oko w oko z bramkarzem przegrał Balicki, a kilka minut przed przerwą z rzutu wolnego nieznacznie pomylił się Mateusz Bogusz. Jednak wraz z upływającym czasem pierwszej połowy coraz częściej pod bramką Ruchu gościli gracze z Pruszkowa. Nasza defensywa prezentowała się jednak solidnie nie dopuszczając do klarownych okazji. Najlepsze w pierwszych 45 minutach mieli Patryk Kubicki po kontrze w 7. minucie i tuż przed gwizdkiem na przerwę Mateusz Kinast, który trafił w poprzeczkę. Wydaje się, że „Niebiescy” powinni zamknąć mecz już w pierwszej odsłonie, żal niewykorzystanych okazji. Po przerwie czekała nas kolejna dawka emocji, jednak z goła innych.

Druga połowa była już bardzo wyrównanym widowiskiem. Znicz odważniej zaatakował i raz po raz zapędzał się pod bramkę „Niebieskich”. Na pochwałę zasłużyli jednak nasi defensorzy z Robertem Obstem na czele, którzy grali konsekwentnie, dzięki czemu goście nie oddawali groźnych strzałów. Wraz z upływającymi minutami nasz zespół coraz bardziej nastawiał się na grę z kontry, rywale zaś próbowali doprowadzić do wyrównania konstruując ataki pozycyjne. Wydawało się jednak, że podopieczni trenera Fornalaka mają mecz kontrolą, aż do 75. minuty, kiedy po nie najlepiej rozegranym rzucie rożnym ekipa z Pruszkowa ruszyła z kontrą. Faulem taktycznym przed polem karnym ratował się Dominik Małkowski za co zobaczył czerwoną kartkę i spotkanie kończyliśmy w dziesiątkę. Znicz rzucił się do frontalnych ataków i w końcu dopiął swego. Dośrodkowanie z prawej strony na gola zamienił wprowadzony Dariusz Zjawiński. W końcówce przyjezdni mogli jeszcze pokusić się o zwycięskiego gola, ale ostatecznie spotkanie zakończyło się rozczarowującym dla nas remisem. Nikomu nie można odmówić ambicji i zaangażowania, szkoda jednak, że nie przyniosło to trzeciej wygranej z rzędu. Szansa na powrót na zwycięską ścieżkę już w sobotę w wyjazdowym starciu ze Stalą Stalowa Wola.

Naszą tradycyjną relację „minuta po minucie” znajdziecie TUTAJ.

Ruch Chorzów – Znicz Pruszków 1:1 (1:0)

1:0 Mateusz Bartolewski, 4 min.
1:1 Dariusz Zjawiński, 84 min.

Ruch: Lech – Duriska, Obst, Małkowski, Bartolewski – Kowalski, Urbańczyk, Bogusz, Podgórski (86 Giel) – Balicki (59 Nowakowski), Kędziora (81 Jaworek); trener: Dariusz Fornalak.
Rezerwowi: Wilk, Kulejewski, Walski, Sikora.

Znicz: Misztal – Bochenek, Klepczarek, Rybak, Rackiewicz – Kocot, Długołęcki (82 Zjawiński) – Tarnowski, Smoliński (78 Machalski), Kubicki – Kinast (73 Pyrka); trener: Andrzej Prawda.
Rezerwowi: Kalinowski, Budek, Faliszewski, Szymański.

Żółta kartka: Rackiewicz, Kocot.
Czerwona kartka: Dominik Małkowski za faul, 75 min.