Bolesny jubileusz

Data dodania: 2018-09-25 19:15:37

Krótko trwała przygoda „Niebieskich” z kolejną edycją „Turnieju Tysiąca Drużyn”. W swoim 200. meczu w Pucharze Polski Ruch przegrał przy Cichej z pierwszoligową Odrą Opole 1:5 i pożegnał się z rozgrywkami.

Trener Dariusz Fornalak dokonał kilku zmian w wyjściowym składzie. W bramce zobaczyliśmy debiutanta Adama Wilka, na skrzydle pauzującego za kartki kapitana Tomasza Podgórskiego zastąpił obchodzący tego dnia 18. urodziny Bartłomiej Wdowik. Z kolei pierwszy raz od początku zagrał Patryk Sikora, który zastąpił kontuzjowanego Macieja Urbańczyka. Nasz zespół wrócił również do ustawienia z jednym napastnikiem, którym był Wojciech Kędziora.

Spotkanie rozpoczęło się fatalnie. Już w 1. minucie arbiter podyktował rzut karny dla Odry, który na gola pewnym strzałem zamienił Szymon Skrzypczak. „Niebiescy” potrzebowali trochę czasu by otrząsnąć się po tym szybkim ciosie. Grę prowadzili rywale, którzy dość swobodnie rozgrywali piłkę, choć nasza defensywa nie dopuszczał ich do klarownych okazji. Sygnał do ataku dał Mateusz Bogusz, który sprzed pola karne przymierzył pod poprzeczkę, bramkarz Odry Michał Szromnik zdołał – z dużym trudem – wybić piłkę na róg. Po chwili kibice zgromadzeni przy Cichej mogli cieszyć się z gola. Dośrodkowanie z rogu strzałem głową na gola zamienił Kędziora. Podopieczni trenera Fornalaka cieszyli się z wyrównania ledwie 7 minut. Opolan na prowadzenie znów wyprowadził Skrzypczak, który niepilnowany wykorzystał dośrodkowanie z prawej strony. Chorzowianie grali wówczas w dziesiątkę, po tym jak na noszach plac gry opuścił Sikora, a na boisko nie zdążył jeszcze wejść awizowany Bartosz Nowakowski. Tuż po zdobyciu drugiej bramki Odra mogła podwyższyć na 3:1, jednak na nasze szczęście z dwóch metrów pomylił się Mateusz Bodzioch. W odpowiedzi zaskakujący strzał oddał wprowadzony Nowakowski. Nadal dojrzalej wyglądali rywale, jednak „Niebiescy” potrafili jeszcze zagrozić bramce Odry. Kolejne strzał po wrzutce oddał Kędziora. Najlepszą okazję miał jednak Wdowik, który znalazł się przed bramkarzem, jednak w wyniku nieporozumienia z Kędziorą nie zdołał oddać strzału.

Druga połowa mogła rozpocząć się od mocnego uderzenia Ruchu, jednak silny strzał Bogusza z dystansu zdołał obronić Szromnik. Generalnie jednak o drugiej odsłonie w Chorzowie chcieliby jak najszybciej zapomnieć. Dramat rozpoczął się w 57. minucie, gdy piłka zagrana z prawej strony przez Tomasa Mikinica trafiła przypadkowo Bartłomieja Kulejewskiego, odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki. „Niebiescy” byli bliscy zdobycia gola kontaktowego najpierw po strzale z półwoleja Kędziory obronionym przez Szromnika oraz po pięknej akcji Wdowika, którą niecelnym uderzeniem zakończył Jakub Kowalski. W kolejnych fragmentach Odra w pełni kontrolowała przebieg spotkania, a nasz zespół nie miał pomysłu, jak zagrozić bramce rywali. Przyjezdni przypieczętowali awans do kolejnej rundy w ciągu minuty zdobywając dwa gole. Najpierw do stałym fragmencie w krótki róg trafił testowany niegdyś przy Cichej Paweł Baranowski, a wynik ustalił Mikinic z zimną krwią wykorzystując sytuację sam na sam z Wilkiem. Dla Odry było to pierwsze zwycięstwo przy Cichej od 1979 r.

„Niebiescy” muszą szybko otrząsnąć się po pucharowej porażce. W najbliższą niedzielę wracają  bowiem do rywalizacji o ligowe punkty. Podopiecznych trenera Dariusza Fornalaka czeka wyjazdowa potyczka z ROW-em Rybnik.

Tradycyjną relację „minuta po minucie” znajdziecie TUTAJ.

Ruch Chorzów – Odra Opole 1:5 (1:2)

0:1 Szymon Skrzypczak z rzutu karnego, 2 min.
1:1 Wojciech Kędziora, 19 min.
1:2 Szymon Skrzypczak, 26 min.
1:3 Bartłomiej Kulejewski, samobójcza, 57 min.
1:4 Paweł Baranowski, 74 min.
1:5 Tomas Mikinic, 75 min.

Ruch: Wilk – Duriska, Obst, Kulejewski, Bartolewski – Sikora (26 Nowakowski), Walski – Kowalski (69 Balicki), Bogusz (88 Machała), Wdowik – Kędziora; trener: Dariusz Fornalak.
Rezerwowi: Lech, Komarnicki, Jaworek, Małkowski.

Odra: Szromnik – Brusiło, Baranowski, Bodzioch, Winiarczyk – Mikinic (86 Janasik), Bonecki (70 Niziołek), Habusta, Czyżycki (80 Moder), Wodecki – Skrzypczak; trener: Mariusz Rumak.