Déjà vu przy Cichej!

Data dodania: 2018-11-10 16:39:42

„Niebiescy” pokonali na własnym terenie Siarkę Tarnobrzeg 2:0! Zwycięstwo - tak jak przed tygodniem - dali nam rezerwowi. Do siatki gości trafiali dzisiaj Piotr Giel i Jakub Kowalski.

Pierwsza połowa nie była porywającym widowiskiem. Obu zespołom nie można było odmówić chęci, jednak okazji bramkowych było jak na lekarstwo. Zarówno w Ruchu, jak i w Siarce nieźle funkcjonowały defensywy, co sprawiło, że z rzadko udawało się przedrzeć pod bramkę, nie mówiąc o strzałach. Z obu stron oglądaliśmy sporo wrzutek z bocznych sektorów, jednak najczęściej nie trafiały one do adresatów. Nieco ciekawiej było w ostatnim kwadransie pierwszej połowy. Najlepszą okazję w tym fragmencie miał Paweł Mandrysz, który po wrzutce Tomasza Podgórskiego i zgraniu Wojciecha Kędziory znalazł się niepilnowany tuż przed bramką, jednak uderzył głową prosto w golkipera gości. Po drugiej stronie boiska groźnie było właściwie tylko po strzale Krzysztofa Ropskiego z ostrego kąta, z którym poradził sobie Kamil Lech. „Niebiescy” posiadali optyczną przewagę, jednak niewiele z tego wynikało.

Początek drugiej części to dwa uderzenia z chorzowian. Najpierw nieznacznie pomylił się Mateusz Bogusz, a po chwili w bramkarza trafił Michał Walski. Następnie groźnie było pod bramką Lecha. Zaskakujące strzały oddali Maksymilian Sitek i Łukasz Nadolski, ale nasz golkiper był na posterunku. W dogodnej sytuacji przed polem karnym znalazł się specjalista od efektownych goli z dystansu, Bogusz, jednak tym razem uderzył wysoko nad poprzeczką. Po tej akcji trener Marek Wleciałowski zdecydował się na zmianę – Kędziorę zastąpił Piotr Giel, co okazało się kluczowe dla losów spotkania. Zaledwie 4 minuty po wejściu na boisku nasz napastnik otrzymał prostopadłe podanie od Walskiego i w sytuacji „oko w oko” z Krupą uderzył pewnie tuż przy słupku. Szkoleniowiec „Niebieskich” ponownie wykazał się więc trenerskim nosem. Przed tygodniem rezerwowi dali przecież zwycięstwo nad Pogonią Siedlce. A jego wyczucie da o sobie znać jeszcze raz w tym meczu. Po objęciu prowadzanie nasz zespół skupił się na defensywie, skutecznie wybijając z uderzenia przyjezdnych. Coraz odważniejsze ataki Siarki stwarzały okazje do kontrataków. Idealna nadarzyła się w doliczonym czasie gry, w ostatniej akcji meczu. Od połowy boiska sam na sam z bramkarzem biegł Walski, jego strzał odbił Krupa, ale ze skuteczną dobitką pospieszył… wprowadzony w 86. minucie Jakub Kowalski, który przypomnijmy, trafił także przeciwko Pogoni, również w ostatniej akcji meczu.

To nasze drugie zwycięstwo z rzędu. Brawo „Niebiescy”!

Naszą tradycyjną relację „minuta po minucie” znajdziecie TUTAJ.

Ruch Chorzów – Siarka Tarnobrzeg 2:0 (0:0)

1:0 Piotr Giel, 70 min.
2:0 Jakub Kowalski, 90+4 min.

Ruch: Lech – Duriska, Kulejewski, Obst, Miahkow – Urbańczyk, Walski – Mandrysz (57 Wdowik), Bogusz (86 Balicki), Podgórski (86 Kowalski) – Kędziora (66 Giel); trener: Marek Wleciałowski.
Rezerwowi: Wilk, Małkowski, Machała.

Siarka: Krupa – Głaz, Bierzało, Duda, Woźniak – Sitek, Płatek (85 Kubowicz), Nadolski, Galara (77 Maik), Świderski (59 Gębalski) – Ropski; trener: Włodzimierz Gąsior.
Rezerwowi: Komorowski, Wiktor, Wawrylak, Mróz.

Żółte kartki: Podgórski – Woźniak, Galara.