Czuję niedosyt

Data dodania: 2018-12-01 19:20:45

– Mogę żałować, że te bramki wcześniej dla nas nie padały, mam tu na myśli zwłaszcza pierwszą połowę – mówił po końcowym gwizdku trener „Niebieskich”.

Marek Wleciałowski, trener Ruchu:

Chciałbym podkreślić, że naprzeciw siebie stanęły dobrze zorganizowane zespoły. Mieliśmy na pewno utrudnione zadanie, ze względu na skomasowaną, agresywną grę Górnika. Musieliśmy się natrudzić, by stworzyć jedną, czy drugą sytuację, ale gdy już je stwarzaliśmy, to były to sytuacje wypracowane, wynikające z dobrego, szybkiego rozegrania. Mogę żałować, że te bramki wcześniej dla nas nie padały, mam tu na myśli zwłaszcza pierwszą połowę. Mam świadomość, że w konfrontacji dwóch wyrównanych zespołów w sensie taktycznym, dyscypliny gry, takie niuanse mogą decydować i taki właśnie niuans zadecydował, że straciliśmy bramkę na 1:1 i z tego tytułu czuję niedosyt. Na pewno jest to też dla mnie sygnał, że trzeba jeszcze więcej popracować, przeanalizować postawę drużyny również w tym aspekcie. Będziemy teraz mieli więcej czasu i mam nadzieję ten czas bardzo dobrze wykorzystać.

W tym tygodniu chcieliśmy dokonać pewnego rozeznania wśród zawodników, którzy mniej grali. Przed nami sparing. Ewentualnie może ktoś tutaj przyjedzie z zewnątrz, by sprawdzić umiejętności. Runda była dość długa i chciałbym zespołowi dać odpocząć, ale od stycznia bierzemy się ostro do roboty.

Marcin Broniszewski, asystent trenera Górnika, Franciszka Smudy:

Patrząc na przebieg tego meczu możemy powiedzieć, że jesteśmy zadowoleni z tego remisu, dlatego że w pierwszej połowie Ruch miał zdecydowaną przewagę, tworzył bardzo dużo sytuacji, zwłaszcza naszą lewą stroną. My mieliśmy trochę szczęścia, ale też umiejętności, bo bramkarz super nam wybronił pierwszą sytuację i być może to nas napędziło, by się zmobilizować i grać czujniej. Cieszymy się z tego punkty, bo jest on dla nas bardzo cenny i myślę, że w tym końcowym rozrachunku będzie miał znaczenie.

źródło: własne; foto: Marcin Bulanda/PressFocus