Skromna wygrana ze Stalą

Data dodania: 2018-12-08 11:15:21

Na zakończenie okresu roztrenowania „Niebiescy” rozegrali na Cichej sparing z trzecioligową Stalą Brzeg. Po trafieniu Bartłomieja Wdowika chorzowianie wygrali 1:0.

W sparingu ze Stalą sztab szkoleniowy „Niebieskich” przyglądał się kilku kandydatom do gry w Ruchu. Na boisku oglądaliśmy dwóch Estończyków, Edgara Tura i Nikitę Brolina, a także Szymona Jarosza, Lucjana Zielińskiego  i Dominika Chebę. Ponadto szansę pokazania swoich umiejętności otrzymała spora grupa juniorów.

Kibice, którzy zdecydowali się odwiedzić dzisiaj Cichą obejrzeli niezłe spotkanie. Oba zespoły chciały grać w piłkę i stworzyły sporo bramkowych okazji. Pierwsze minuty to częstsze ataki gości, którzy kilkukrotnie sprawdzali czujność strzegącego chorzowskiej bramki Adama Wilka. Jednak to „Niebiescy” objęli prowadzenie. W 9. minucie naciskany przez Pawła Mandrysza obrońca zagrał mocno do golkipera Stali – wypożyczonego z Ruchu – Kewina Paszka, który chcąc oddać piłkę do kolegi zagrał wprost do „Mandiego”. 21-latek wypatrzył wbiegającego w pole karne Bartłomieja Wdowika, który nie miał problemów z umieszczeniem futbolówki w siatce. W dalszej części gry na boisku było sporo walki. Chorzowianie przejmowali powoli inicjatywę, lecz stwarzaniu okazji strzeleckich nie pomagała spora liczba niedokładnych zagrań, zwłaszcza w środkowej strefie. Stal grała odważnie i w pierwszej połowie jeszcze kilka razy zatrudniała Wilka.

10 minut po przerwie goście z Brzegu byli bardzo bliscy wyrównania, gdy z dystansu w słupek trafił Patryk Poręba. Po chwili piłkę w naszej bramce umieścił Kamil Sosna, ale strzelec znajdował się na pozycji spalonej i gol nie został uznany. Najwięcej działo się w ostatnim kwadransie. „Niebiescy” mieli kilka świetnych okazji do podwyższenia prowadzenia, jednak sytuacji sam na sam nie wykorzystali wprowadzeni po przerwie Mateusz Bogusz i Tomasz Hołoś. Groźnie uderzał również testowany Tur, a w ostatniej akcji meczu pomylił się jeszcze Wdowik. Przyjezdni nie rezygnowali ze starań o wyrównująca bramkę, seryjnie wykonywali rzuty rożne, jednak dobrze tego dnia dysponowana defensywa Ruchu nie dopuszczała rywali do klarownych okazji i sparing zakończył się skromną wygraną podopiecznych trenera Marka Wleciałowskiego.

Tradycyjną relację „minuta po minucie” znajdziecie TUTAJ.

Ruch Chorzów – Stal Brzeg 1:0 (1:0)

1:0 Bartłomiej Wdowik, 9 min.

Ruch: Wilk (72 Nowak) – Tur, Jarosz (61 Dąbrowski), Kulejewski, Winciersz (46 Cheba) – Zieliński (61 Hołoś, 86 Nowakowski), Obst, Walski, Wdowik, Brolin (46 Bogusz) – Mandrysz (53 Rudek); trener: Marek Wleciałowski.
Rezerwowi: Jaworek, Małkowski, Komarnicki, Iwanek.

Stal: Paszek (46 Stitou, 66 Paszek) – Maj (38 Jankowski), Sosna (73 testowany 1), Pożarycki, Kolanko (78 Dudzik) – Poręba (59 Smok), testowany 1 (46 Kuriata) – Kulczycki (testowany 2), Celuch (46 Nowacki), Horański (46 Cieślik) – Stępień (62 Dychus); trener: Piotr Jacek.

źródło: własne; foto: PressFocus