Aktualności

Powrotu do Ekstraklasy

Data dodania: 2018-12-14 23:05:59

W piątek, 14 grudnia w kawiarence klubowej Ruchu, na dorocznym, przedświątecznym spotkaniu znanym w całym piłkarskim środowisku jako Niebieska Wigilia na Cichej, spotkali się członkowie i przyjaciele wielkiej Niebieskiej Rodziny. Najczęściej powtarzające się życzenie dotyczyło szybkiego powrotu do Ekstraklasy.

Lata mijają, a na Cichej niezmiennie, zawsze przed świętami Bożego Narodzenia, spotykają się byli i obecni piłkarze, trenerzy, działacze i pracownicy Ruchu Chorzów, Akademii Piłkarskiej Ruchu i UKS-u.
W tym roku wśród zaproszonych gości pojawili się prezydent Chorzowa Andrzej Kotala i wiceprezydent Marcin Michalik, przybyło wielu radnych i przedstawicieli miejskich firm i instytucji. Po raz pierwszy w gronie przyjaciół Niebieskich gościliśmy Panią prezydent Piekar Śląskich, Sławę Umińską-Duraj. Był szef Śląskiego ZPN, Henryk Kula i inni działacze piłkarscy.
Obecni byli członkowie Rady Nadzorczej Spółki z jej przewodniczącym Zdzisławem Bikiem na czele, przedstawiciele biznesu, firm sponsorujących Ruch i współpracujących z Klubem.
Gościliśmy też przedstawicieli organizacji kibicowskich i zaprzyjaźnionych dziennikarzy.
W krótkim wystąpieniu Jan Chrapek, prezes Zarządu Ruch Chorzów S.A. stwierdził, że jeśli wszyscy uczestnicy spotkania będą na codzień tak zjednoczeni w pracy na rzecz Ruchu, tak jednomyślni jak widać, to w trakcie przedświątecznego spotkania, to pozytywne efekty są wyłącznie kwestią czasu. Prezydent Andrzej Kotala powtórzył zapewnienie o rozpoczęciu w 2019 roku budowy nowego stadionu i wyraził nadzieję na zwiększony udział lokalnego biznesu w sponsorowanie Ruchu. Jego słowa spotkały się z powszechną aprobatą.
Ważnym punktem spotkania było uhonorowanie Marcina Ćwika, Eugeniusza Gorczowskiego i Jerzego Weindicha, dzięki którym możliwy był remont pomieszczeń należących do Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Chorzowie, w których mieszkają uczniowie, młodzi piłkarze chorzowskiego Ruchu. Po latach użytkowania obiekt ten wymagał znacznego odnowienia. Dzięki hojności darczyńców pomieszczenia, w których mieszkają uczniowie i młodzi piłkarze zostały odmalowane, wyposażone w nowe, piękne meble, a kuchnia, którą wspólnie użytkują wyposażona została w nowe sprzęty.
Okolicznościowe statuetki fundatorom wręczyli Małgorzata Brzozowska, dyrektorka Zespołu szkół
i Mateusz Michalik, szef Akademii Piłkarskiej Ruchu Chorzów.
W nastrój Świąt, piękną przemową wprowadził zebranych ksiądz Piotr Brząkalik, wielki przyjaciel Ruchu Chorzów. Następnie uczestniczy przedświątecznego zebrania wysłuchali kolęd w wykonaniu sopranistki Urszuli Stefiszyn i tenora Sylwestra Targosz-Szalonka

źródło: własne; foto: Marcin Bulanda/PressFocus
Lipiec
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
zobacz więcej...

Sponsorzy

Partnerzy

Partnerzy medialni