Aktualności

„Niebiescy” rozpoczęli przygotowania

Data dodania: 2019-01-07 12:38:30

W hali przy ul. Dąbrowskiego odbył się pierwszy trening drużyny Ruchu w 2018 r. „Niebiescy” rozpoczęli okres przygotowawczy do piłkarskiej wiosny.

Choć zbiórkę wyznaczono na godz. 9:00, trenerzy oraz pierwsi zawodnicy pojawili się przy Cichej już po godzinie 8:00. O 9:30 drużyna spotkała się ze sztabem szkoleniowym w pobliskiej hali MORiS i po krótkiej odprawie zespół ruszył do pracy. Pierwsza po urlopach zajęcia rozpoczęły się od tradycyjnego „dziadka”. Później trenerzy zaordynowali naszym zawodnikom serię ćwiczeń m.in. rozciągających i stabilizacyjnych.

W pierwszych zajęciach uczestniczyło 29. zawodników. Zabrakło Pawło Miahkowa, który załatwia jeszcze w ojczyźnie sprawy urzędowe i do drużyny dołączy w środę. Nieobecny był również Gracjan Komarnicki, który otrzymał zgodę na treningi w trzecioligowym Stilonie Gorzów Wielkopolski. Na pełnych obrotach w zajęciach uczestniczyli Mateusz Bartolewski i Paweł Mandrysz. „Bartol” wyleczył już kontuzję kolana, przez którą stracił część rundy jesiennej. Z kolei „Mandi”, dzięki rehabilitacji w okresie świąteczno-noworocznym, uporał się z urazem, jakiego doznał podczas grudniowgo sparingu ze Stalą Brzeg. Na trening wyszedł także Patryk Sikora, który po rozgrzewce ćwiczył indywidualnie. „Sikor” wraca do zdrowia po zerwaniu więzadeł krzyżowych. W zajęciach uczestniczyli ponadto trzej testowani zawodnicy – Lucjan Zieliński z Miedzi Legnica, Mateusz Lechowicz z Chemika Kędzierzyn-Koźle oraz Michał Mokrzycki z Wisły Sandomierz. We wtorek ma do nich dołączyć jeszcze Dominik Cheba z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

„Niebiescy” będą trenować na własnych obiektach do 19 stycznia, kiedy to rozegrany zostanie pierwszy sparing w okresie przygotowawczym. Rywalem chorzowian będzie Ruch Radzionków. Dwa dni później rozpocznie się  zgrupowanie w Rybniku-Kamieniu.


Kadra na pierwszy trening w 2019 r.:

Bramkarze: Kamil Lech, Tomasz Nowak, Adam Wilk.

Obrońcy: Mateusz Bartolewski, Lukas Duriska, Łukasz Jaworek, Bartłomiej Kulejewski, Mateusz Lechowicz, Dominik Małkowski, Robert Obst.

Pomocnicy: Mateusz Bogusz, Adrian Dąbrowski, Tomasz Hołoś, Daniel Iwanek, Mateusz Machała, Paweł Mandrysz, Michał Mokrzycki, Bartosz Nowakowski, Tomasz Podgórski, Jakub Rudek, Patryk Sikora, Maciej Urbańczyk, Michał Walski, Bartłomiej Wdowik, Mateusz Winciersz, Lucjan Zieliński.

Napastnicy: Artur Balicki, Piotr Giel, Wojciech Kędziora.

 

Plan przygotowań Ruchu do rundy wiosennej:

7-19 stycznia – treningi na własnych obiektach

  • 9 stycznia – badania
  • 19 stycznia – sparing z Ruchem Radzionków (Kresy)

21-26 stycznia – zgrupowanie w Rybniku-Kamieniu

  • 26 stycznia – sparing z Hutnikiem Kraków (Kamień)

28 stycznia-9 lutego – treningi na własnych obiektach

  • 2 lutego – sparing z Podhalem Nowy Targ (miejsce do ustalenia)
  • 9 lutego – sparing z GKS Tychy (w Tychach)

11- 16 lutego – zgrupowanie w Uniejowie

  • 13 lutego – sparing z Polonią Warszawa (Uniejów)
  • 16 lutego – sparing z Pelikanem Łowicz (Uniejów)

18 lutego-1 marca – treningi na własnych obiektach

  • 19 lutego – badania
  • 23 lutego – sparing z Górnikiem Polkowice (Cicha 6)

2/3 marca – mecz 22. kolejki II ligi: GKS Bełchatów – Ruch

 

 

źródło: własne; foto: Łukasz Sobala/PressFocus
Czerwiec
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
zobacz więcej...

Sponsorzy

Partnerzy

Partnerzy medialni