„Niebiescy” wygrali z Hutnikiem

Data dodania: 2019-01-26 11:19:33

Na zakończenie zgrupowania w Kamieniu „Niebiescy” zmierzyli się w sparingu z trzecioligowym Hutnikiem Kraków. Po bramkach Tomasza Podgórskiego i Mateusza Bartolewskiego chorzowianie wygrali 2:0.

Rywal „Niebieskich” – lider czwartej grupy III ligi okazał się bardzo wymagającym przeciwnikiem. Drużyna z Nowej Huty grała odważnie, kombinacyjnie, nie bała się rozgrywać piłki pod pressingiem chorzowian i w pierwszej części spotkania sprawiała lepsze wrażenie. Najbardziej dawał się we znaki chorzowskiej defensywie Kamil Sobala, który miał kilka okazji strzeleckich, jednak albo brakowało mu precyzji, albo bez zarzutu w bramce spisywał się testowany Dawid Smug. W pierwszej odsłonie Ruch stworzył dwie dobre okazje. Najpierw po szybkiej akcji tuż obok słupka uderzył Michał Walski, w końcówce po rzucie rożnym nieznacznie nad poprzeczką główkował Konrad Budek.

Po przerwie na boisku pojawiła się niemal nowa jedenastka „Niebieskich”. W grze pozostał jedynie Lukas Duriska. Obraz gry znacząco się zmienił w porównaniu do pierwszej części. Teraz to Ruch był stroną przeważającą, dłużej utrzymywał się przy piłce i częściej zagrażał bramce rywali. W 56. minucie chorzowianie przeprowadzili skuteczną akcję. Po odbiorze Michała Mokrzyckiego piłka trafiła do Artura Balickiego, ten prostopadłym zagraniem uruchomił Piotra Giela, który zagrał wzdłuż bramki obok wychodzącego golkipera Hutnika. Nabiegającemu Tomaszowi Podgórskiemu nie pozostało nic innego, jak umieszczenie futbolówki w siatce. Kilka minut później po rzucie rożnym do zbyt krótko wybitej piłki dopadł Mateusz Bartolewski i huknął w poprzeczkę. Okazje mieli jeszcze Paweł Mandrysz oraz Giel. Wynik ustalił jednak Bartolewski, który w 84. minucie zachował zimną krew w zamieszaniu podbramkowym po rzucie wolnym i uderzył w krótki róg.

„Niebiescy” odnieśli zasłużone zwycięstwo i w dobrych humorach zakończyli zgrupowanie w Kamieniu. Teraz przed naszym zespołem dwa tygodnie pracy na własnym obiektach oraz gry kontrolne z Podhalem Nowy Targ i GKS Tychy.

Tradycyjną relację „minuta po minucie” znajdziecie TUTAJ.

Ruch Chorzów – Hutnik Kraków 2:0 (0:0)

1:0 Tomasz Podgórski, 56 min.
2:0 Mateusz Bartolewski, 84 min.

Ruch: Smug (46 Smyłek) – Budek (46 Lechowicz), Wiech (46 Kulejewski), Duriska, Miahkow (46 Bartolewski) – Duchowski (46 Mokrzycki), Obst (46 Dąbrowski) – Zieliński (46 Mandrysz, 82 Rudek), Walski (46 Balicki), Wdowik (46 Podgórski) – Kędziora (46 Giel); trener: Marek Wleciałowski.
Rezerwowy: Małkowski.

Hutnik (skład wyjściowy): Zając – Ptak, Kołodziej, Bienias, Tetych, Sobala, Ł. Kędziora (8 Gawęcki), Reczulski, Świątek, Linca, Radwanek; trener: Leszek Janiczak.
Rezerwowi: Dul, Kotwica, Bukowczan, Guzik, Tracz, Pietrzyk.

źródło: własne; foto: Marcin Bulanda/PressFocus