Aktualności

Drużyna z tego żyje

Data dodania: 2019-02-09 13:35:31

Po wygranej z GKS Tychy porozmawialiśmy z trenerem „Niebieskich”, Markiem Wleciałowskim.


– Mecz, jak na te warunki – mówimy tu o boisku – i moment okresu przygotowawczego, stał na bardzo dobrym poziomie. Dynamika gry, umiejętności poszczególnych zawodników, mam tu na myśli graczy GKS-u, którzy zwłaszcza w pierwszej części zaprezentowali wysoki poziom. Na pewno w takich spotkaniach, w których stawiamy rywalom pewne warunki, decydują niuanse, skuteczność. Tutaj jedna akcja zadecydowała o naszym zwycięstwie i możemy się cieszyć. Na pewno też sporo materiału do dalszej pracy – mówi szkoleniowiec Ruchu.

Dostrzega Pan progres w grze zespołu?

Mecz pokazuje nam, że kierunek, który wspólnie obraliśmy, zawodnicy starają się realizować. Wiemy też, że każde spotkanie jest inne. Dla nas był to ostatni sparing na sztucznej nawierzchni. Można powiedzieć, że wchodzimy teraz w nową rzeczywistość. Pierwszy cykl udanie zamknęliśmy. Teraz wchodzimy w kolejny, czyli trening i gra na naturalnej murawie.

Ale przyzna trener, że komplet zwycięstw w sparingach jest powodem do optymizmu?

Z pewnością tak. Drużyna żyje z tego. W każdej gierce, meczu kontrolnym zawodnicy chcą walczyć o zwycięstwo. Gdy to się udaje, to na pewno oni widzą sens tej pracy. Nawet jeżeli czują się czasem bardzo zmęczeni, to to zmęczenie jest inaczej odczuwane.

W poniedziałek drużyna wyjeżdża na zgrupowanie do Uniejowa. W obecnej kadrze zespołu może się jeszcze coś zmienić?

Już podkreślałem wielokrotnie, że okienko transferowe jest otwarte. Każdy mecz dostarcza nam materiału do analizy. Jesteśmy  na tyle otwarci, że chcemy cały czas tę drużynę rozwijać. W tym składzie osobowym, który dzisiaj się zaprezentował, na pewno jedziemy na zgrupowanie. Jeżeli będziemy poszukiwać kolejnych zawodników, to być może ktoś przyjedzie do nas do Uniejowa. W tej chwili nie ma żadnego konkretnego sygnału, ale jesteśmy otwarci.

 

 

źródło: własne; foto: Marcin Bulanda/PressFocus
Sierpień
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 1234
56
  • Runda wstępna PP: Skra Częstochowa - Ruch
    Godzina: 17:00
7
891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
zobacz więcej...

Sponsorzy

Partnerzy

Partnerzy medialni