Aktualności

Warto poświęcić się dla Ruchu

Data dodania: 2019-02-20 09:38:58

– Zmiany czy trudności sportowe spowodowały, że wszyscy zaczęli patrzeć na Ruch, jako takie dobro, któremu warto się poświęcić, warto coś oddać, żeby ten klub wrócił tam, gdzie jego miejsce – mówił trener „Niebieskich” Marek Wleciałowski w rozmowie z Danutą Drabik-Martowicz w programie „Piłkarska 3”.

– Ostatnie dwa lata z punktu widzenia sportowego, a pewnie z każdego innego również, był bardzo trudny dla Ruchu Chorzów. Miałem świadomość, że to wielkie koło, które w niewłaściwą stronę zaczęło się toczyć, trzeba zatrzymać. Mam nadzieję, że z pomocą ludzi, zespołu ta drużyna pójdzie w górę i klub pójdzie w tym kierunku, jaki wszyscy oczekują – mówił trener Marek Wleciałowski.

 

POWRÓT NA CICHĄ

Nie liczyłem ile tych powrotów było, ale na pewno czuję to miejsce pod każdym względem – obecności ludzi, tradycji, tego wszystkiego, co się dzieje wokół drużyny czy czego kibice, społeczność chorzowska oczekuje.


PRZYGOTOWANIA

Oczywiście są różne szkoły, ale ta najważniejsza jest taka, że trzeba popracować, żeby później w czasie sezonu można było korzystać z efektów tej pracy. Sztaby szkoleniowe są bardzo zaangażowane, bierzemy pod uwagę wszystkie aspekty, np. dietetyka, trening przygotowania fizycznego, ale piłka na pewno jest najważniejsza. Narzędzi jest coraz więcej dzięki postępowi technologicznemu. Świat piłkarski jest tak otwarty, że można w zasięgu właściwie jednego kliknięcia zdobyć informacje dotyczące treningu. Ale myślę, że głównym aspektem powodującym rozwój zespołów czy klubów jest to, że mamy coraz więcej możliwości treningów nawet w zimie, czy na sztucznej, czy na naturalnej nawierzchni. Jako ludzie zajmujący się piłką wiemy, że to, co dzieje się na boisku jest najważniejsze, dlatego im więcej tych kontaktów treningowo-meczowych na boisku, tym lepiej.


ODBUDOWA

Utrzymanie drużyny zawodowej na każdym poziomie rozgrywkowym niesie za sobą pewne zobowiązania. Ważne, by były one realizowane. Klub w takim kierunku idzie, że staje się rzetelnym pracodawcą i swoją markę odbudowuje pod każdym względem.  


ZMIANY

Jesteśmy na etapie przebudowy zespołu. Kilku zawodników odeszło z klubu, kilku zasiliło nasze szeregi. Jesteśmy w momencie wejścia w sezon, gdzie wszyscy zdajemy sobie sprawę, że klub chce piąć się w górę, dobrze grać. To nasza codzienna praca. Taki cel nam przyświeca.


ODEJŚCIA URBAŃCZYKA I BOGUSZA

Mieli duże znaczenie jeśli chodzi o wartość tego zespołu w ostatnim czasie. Ale też dzięki temu stwarza się szansa dla innych zawodników. Wierzmy w to, że ci piłkarze, którzy teraz tworzą trzon drużyny, spowodują, że zespół zacznie piąć się w górę.


KIBICE

Wsparcie jest odczuwalne na każdym kroku, ze względu na zapytania, czy aktywność w sferze medialnej. Nie podlega to żadnej dyskusji, że jest to klub z ogromną tradycją i – nie ma co ukrywać – z jakąś przyszłością. Wszystkie zmiany czy trudności sportowe spowodowały, że wszyscy zaczęli patrzeć na Ruch, jako takie dobro, któremu warto się poświęcić, warto coś oddać, żeby ten klub poszedł tam, gdzie jego miejsce. Takie są oczekiwania społeczności, kibiców, którzy w każdym spotkaniu dają odczuć, że im zależy. Myślę, że drużyna w jakiś sposób odpowie na to na boisku.


CELE

Trwa przebudowa pod każdym względem – i drużyny, i klubu. Dlatego stawiając przed sobą jakieś wizje czy konkretne cele trzeba jeszcze wstrzymać się z ich ukonkretnianiem, a wziąć się do codziennej pracy, związanej z najbliższym wydarzeniem. W naszym przypadku to najbliższy mecz czy runda. Staramy się do tego dobrze przygotować.

 

Cały program można obejrzeć TUTAJ.

 

 

źródło: własne; TVP Katowice; foto: PressFocus
Marzec
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 1
 • 22. kolejka II ligi: GKS Bełchatów - Ruch
  Godzina: 17:00
2
3
45678
 • CLJ U'17: Stadion Śląski - Ruch
  Godzina: 14:00
9
 • 23. kolejka II ligi: Ruch - Olimpia Grudziądz
  Godzina: 13:05
 • CLJ U'18: Ruch - GKS Bełchatów
  Godzina: 12:00
10
11
 • Urodziny Tomasza Nowaka
12
131415
 • 24. kolejka II ligi: Olimpia Elbląg - Ruch
  Godzina: 17:00
 • CLJ U'17: Ruch - Śląsk Wrocław
  Godzina: 13:00
16
 • CLJ U'18: Ruch - Legia Warszawa
  Godzina: 12:00
17
1819202122
 • CLJ U'18: Arka Gdynia - Ruch
  Godzina: 11:00
 • CLJ U'17: Odra Opole - Ruch
  Godzina: 11:00
23
 • 25. kolejka II ligi: Ruch - Rozwój Katowice
  Godzina: 13:05
24
 • Urodziny Łukasza Wiecha
25
262728
 • 26. kolejka II ligi: Znicz Pruszków - Ruch
  Godzina: 19:00
29
 • Urodziny Bartłomieja Kulejewskiego
30
31
zobacz więcej...

Sponsorzy

Partnerzy

Partnerzy medialni