„Niebiescy” na wypożyczeniach

Data dodania: 2019-03-14 12:25:17

Sprawdzamy, jak w miniony weekend wiodło się zawodnikom wypożyczonym z Ruchu.

W sobotę rundę wiosenną zainaugurowały kluby III ligi, w których występuje sześciu naszych zawodników. Aż trzech z nich gra w Sole Oświęcim, która w weekend zremisowała na własnym terenie z Sokołem Sieniawa 1:1. Michał Rutkowski i Łukasz Jaworek rozegrali po 90 minut, a Bartosz Nowakowski pojawił się na placu gry na ostatnie 13 minut. Drużyna prowadzona przez trenera Łukasza Surmę awansowała na 17. miejsce w tabeli grupy czwartej.

Z kolei w grupie trzeciej mamy również trzech zawodników. Udany debiut w barwach Stilonu Gorzów Wielkopolski zaliczył Gracjan Komarnicki, który rozegrał pełne 90 minut w zakończonym zwycięstwem jego zespołu derbowym spotkaniu z Wartą Gorzów Wielkopolski (1:0). Pełny mecz zaliczył także Paweł Starzyński w Gwarku Tarnowskie Góry, a jego zespół pokonał Agroplon Głuszyna 5:2. W tej kolejce nie oglądaliśmy na boisku Kewina Paszka. Bramkarz wypożyczony do Stali Brzeg spędził na ławce spotkanie z Lechią Dzierżoniów (2:0). W tabeli trzeciej grupy III ligi Gwarek zajmuje 4. miejsce, Stal jest jedenasta, a Stilon plasuje się na 17. pozycji.

Za tydzień kolejna okazja do gry dla zawodników wypożyczonych z Ruchu. Nasz kolejny raport z pewnością będzie obszerniejszy, ponieważ w najbliższy weekend do gry wracają kluby IV ligi, w których występuje pięciu „Niebieskich” – Kamil Szkucik, Karol Wiszyński, Albert Piwko, Kamil Fredyk i Michał Bobryk.

źródło: własne; foto: PressFocus