Aktualności

Nie podołaliśmy temu

Data dodania: 2019-05-11 21:19:17

- Liczba punktów zdobyta przez nas w jeszcze niezakończonej rundzie jest kompromitująca, można sobie to szczerze powiedzieć. Nie tak to sobie wyobrażaliśmy - zaznaczył po meczu Tomasz Podgórski.

– Co tu podsumowywać, nasza pozycja w tabeli wszystko pokazuje. Nie mamy nic na swoje usprawiedliwienie, bo tak naprawdę sami jesteśmy winni. To nie jest tak, że przypadkiem znaleźliśmy się w tym miejscu. Liczba punktów zdobyta przez nas w jeszcze niezakończonej rundzie jest kompromitująca, można sobie to szczerze powiedzieć. Nie tak to sobie wyobrażaliśmy. Zespół przechodził przebudowę. W grudniu wyglądało to obiecująco, jednak ta runda mocno nas zweryfikowała i zrobiła to absolutnie na minus. Nie wiemy co dalej. Został nam jeden mecz i chcemy jeszcze wyjść z tego z twarzą, zagrać dla siebie, dla kibiców. Dać trochę radości sobie i ludziom, którym ten klub leży głęboko na sercu. Widać to było po reakcji trybun. Nie dziwimy się tej frustracji, bo na pewno nie jest łatwo przeżywać trzeci raz to samo. My też jesteśmy wewnątrz tego i to nie jest tak, że obojętnie do tego podchodzimy. Potrzebne są zmiany. Ludzie, którzy tutaj decydują muszą tą odpowiedzialność podjąć – mówił kapitan Ruchu.

– Szatnię buduje się na stabilizacji. Jeżeli są ciągłe zmiany co pół roku to nie jest łatwo. Budowanie jest procesem, który trwa. To nie jest pstryknięcie z miesiąca na miesiąc, że się uda. Wiadomo, jesteśmy na poziomie drugoligowym i  też nie jest łatwo o takową stabilizację. W lecie było dużo rotacji, zimą też i wyszły one ostatecznie na minus. Nie jest te główne usprawiedliwienie, bo nawet mimo tych zmian można to było ratować, ale nie podołaliśmy temu. My też jako zawodnicy uderzamy się w pierś, przynajmniej ja tak do tego podchodzę. Ten klub leży mi na sercu, bo przychodząc tutaj były zapewnienia, że będzie stabilizacja i budowa od początku. Bardzo wierzyłem. Wierzyłem też w ludzi, którzy podjęli się tego, bo przecież nie jest łatwo po dwóch spadkach coś naprawiać. Nastroje były pełne nadziei. Nie wyszło jednak tak jak wszyscy sobie życzyli i poniekąd to my jesteśmy za to wszystko odpowiedzialni – podsumował swoją wypowiedź Tomasz Podgórski.

 

 

źródło: własne; foto: Norbert Barczyk/PressFocus
Kwiecień
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 12345
6789101112
13141516171819
  • 100. rocznica powstania Ruchu
20
212223242526
27282930 
zobacz więcej...

Sponsorzy

Partnerzy

Partnerzy medialni