Trenerzy o meczu

Data dodania: 2019-11-09 19:22:33

– To był dla nas najtrudniejszy mecz, dlatego cieszymy się z tego jednego punktu – mówił trener Ruchu Łukasz Bereta po remisie z rezerwami Śląska.

Piotr Jawny, trener Śląska:

Spotkanie zakończyło się wynikiem remisowym, na bardzo trudnym terenie. Były fajne warunki do grania – świetne boisko i świetny przeciwnik. Myślę, że z przekroju całego spotkania trzeba uszanować ten remis. Były różne momenty w tym spotkaniu, mieliśmy sytuacje bramkowe, Ruch też miał swoje szanse. Skończyło się remisem. Trochę szkoda tej bramki straconej w ostatnich minutach, wcześniej była okazja, żeby strzelić na 2:0. Z przekroju całego spotkania zasłużony wynik i trzeba go w naszym wypadku uszanować.

Dostaliśmy zadanie  utrzymania się w lidze. Jesteśmy ambitnymi ludźmi, więc każdy mecz chcemy wygrać. Tak się złożyło, że jesteśmy aktualnie na pierwszym miejscu. Dalej chcemy w każdym spotkaniu zwyciężać i jeżeli się okaże, że na koniec będziemy na pierwszym miejscu, to będę szczęśliwy. Nie ma jednak takiego mocnego planu, jak miał na przykład Lech Poznań, który naprawdę bardzo chciał awansować do II ligi.

Łukasz Bereta
, trener Ruchu;

Zgodzę się z trenerem że mecz był wyrównany. W pierwszej połowie to my mieliśmy więcej sytuacji, brakowało nam kropki nad „i”, większej liczby zawodników wbiegających w pole karne rywala. Na początku drugiej części Śląsk był lepszy. Bardzo dobrze, że graliśmy do końca i walczyliśmy o ten jeden punkt. Myślę, że dla nas był to najtrudniejszy rywal. Śląsk grał bardzo dobrze, wielu tych zawodników trenuje z na co dzień z ekstraklasową drużyną. To był dla nas najtrudniejszy mecz, dlatego cieszymy się z tego jednego punktu.

źródło: własne; foto: PressFocus