Aktualności

Nie mamy zamiaru nikogo lekceważyć

Data dodania: 2020-08-01 12:03:53

– My nie ukrywamy swoich aspiracji, ale trzeba też patrzeć na innych – mówi na łamach „Sportu” kapitan Ruchu Tomasz Foszmańczyk przed startem nowego sezonu.

 

(…)

Ruch jest mocno kreowany na murowanego faworyta rozgrywek. Jak się z tym czujecie?

Mamy świadomość, że jesteśmy dobrą ekipą i… jednym z kilku faworytów. Drużyn, które będą chciały być w czubie tabeli i awansować, nie brakuje. My nie ukrywamy swoich aspiracji, ale trzeba też patrzeć na innych; na to, jakimi zawodnikami operują, jak się przygotowywały do sezonu. Stawianie Ruchu jako głównego faworyta traktuję wręcz jako kurtuazję i przyjmuję z przymrużeniem oka. Wiadomo, że niektóre osoby rodzą presję i chcą, by Ruch miał jej na sobie jak najwięcej, ale my sobie z tym spokojnie radzimy. Myślę, że na boisku to udowodnimy.

Na kogo zrzuciłby pan część tego ciśnienia?

Podejrzewam, że w kilku miejscach mówi się o II lidze nie tyle głośno, co po cichu, w gronie własnym, wewnątrz szatni czy klubu. Tak może być w Bytomiu czy Bielsku-Białej. W tej lidze nie gra jedna drużyna. To nie będzie liga Ruchu Chorzów, a bardzo wyrównane rozgrywki; podejrzewam, że jeszcze bardziej niż rok temu. Trafiło tu sporo niezłych zawodników, zespoły raczej się nie osłabiały, awansował tylko Śląsk II Wrocław. Mam wrażenie, że niektórzy nie za dobrze punktujący rok temu, jak choćby Lechia Zielona Góra, też będą mieli swoje ambicje. W wielu miejscach stawia się Ruch na czele stawki. Ja na to ze spokojem bym poczekał. Trzeba to pokazać na murawie, a nie w gazetach.

Pamiętamy, w jak złym położeniu był Ruch rok temu, a w jakim jest teraz. Czy czujecie, że walka o II ligę jest obowiązkiem, bo klub stwarza wam ku niej warunki?

Predysponuje nas do niej to, jak gramy, jak wyglądają treningi, jak funkcjonuje klub. To pozwala bić się o 1. miejsce i taki mamy cel. Chcemy kontynuować pewną pracę, ale nie mamy zamiaru nikogo lekceważyć. Szanujemy każdego przeciwnika i wiemy, że z dosłownie każdym trzeba się będzie namęczyć, by zdobyć 3 punkty.

(…)

 

Cała rozmowa TUTAJ.

 

 

źródło: własne; foto: PressFocus
Sierpień
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
 • 1. kolejka III ligi: Polonia-Stal Świdnica - Ruch
  Godzina: 17:00
1
2
 • Urodziny Jakuba Nowaka
3
4567
 • 2. kolejka III ligi: Foto-Higiena Gać - Ruch
  Godzina: 17:00
8
9
1011
 • 3. kolejka III ligi: Ruch - Warta Gorzów Wielkopolski
  Godzina: 19:20
12
13141516
1718192021
 • Urodziny Jakuba Rudka
22
23
24252627282930
31 
zobacz więcej...

Sponsorzy

Partnerzy

Partnerzy medialni