Dominacja i pewne zwycięstwo

Data dodania: 2020-08-08 16:21:58

„Niebiescy” mają na koncie już dwie wygrane w nowym sezonie III ligi. Podopieczni trenera Łukasza Berety pokonali na wyjeździe Foto-Higienę Gać 4:1.

Mecz w Gaci toczył się pod pełną kontrolą chorzowian. Widoczna była różnica klas, zwłaszcza w pierwszej połowie. Strzelanie rozpoczął w 14. minucie Mariusz Idzik, który zachował zimną krew w polu karnym i odbitą przez bramkarza piłkę sprytnie skierował w krótki róg. „Niebiescy”, niemal cały czas grając w ataku pozycyjnym, szukali kolejnych trafień, lecz brakowało konkretów pod bramką przeciwnika. Gola zdobyli za to gospodarze, lecz można powiedzieć, że otrzymali go w prezencie. W 34. minucie notujący udany debiut Tomasz Neuguebauer przy próbie wybicia piłki kopnął rywala, a że wydarzyło się to w obrębie pola karnego, arbiter wskazał na „wapno”. Pewnym egzekutorem „jedenastki” był Marcin Przybylski. Miejscowi cieszyli się z remisu tylko 4 minuty, bowiem po kolejnym ataku Ruchu, w podbramkowym zamieszaniu najlepiej odnalazł się Michał Mokrzycki i z bliska skierował piłkę do bramki. Przed przerwą wynik podwyższył jeszcze Konrad Kasolik, wykorzystując dobre dośrodkowanie Mateusza Winciersza, a końcowy wynik w doliczonym czasie gry ustalił Idzik, popisując się ładnym, technicznym strzałem w sytuacji sam na sam z bramkarzem.

„Niebiescy” wykonali zadanie i wracają do Chorzowa z trzema punktami. Sezon 2020/2021 zaczęli od dwóch wyjazdowych zwycięstw. Na kolejne liczymy już w środę, w domowym spotkaniu z Wartą Gorzów Wielkopolski.

Naszą tradycyjną relację „minuta po minucie” znajdziecie TUTAJ.

Foto-Higiena Gać – Ruch Chorzów 1:4 (1:3)

0:1 Mariusz Idzk, 14 min.
1:1 Marcin Przybylski z rzutu karnego, 34 min.
1:2 Michał Mokrzycki, 38 min.
1:3 Konrad Kasolik, 43 min.
1:4 Mariusz Idzik, 90+3 min.

Foto-Higiena: Jaroszewski – Piórecki, Wdowiak, Korytek, Krzymiński –  Stachowski (83 Piątek), Krzyśków (67 Tylki) – Bujakiewicz, Nahrabecki (46 Gałaszewski), Orzechowski (67 Hawryło) – Przybylski; trener: Grzegorz Dorobek.
Rezerwowi: Bodys, Horański, Bąk.

Ruch: Lech – Kasolik, Sikora, Kawula – Kwaśniewski, Mokrzycki, Foszmańczyk (58 Kowalski), Neugebauer (74 Swikszcz), Winciersz – Janoszka (79 Paszek), Idzik; trener: Łukasz Bereta.
Rezerwowi: T. Nowak, Słota, Będzieszak, Rudek.