Aktualności

Jacek Zieliński: Goniliśmy wynik z dużą determinacją!

Data dodania: 2013-08-23 23:01:17

Szkoleniowiec Ruchu był zadowolony z postawy swoich zawodników w spotkaniu z Górnikiem. Adam Nawałka był w zupełnie innym nastroju.

- Moim zdaniem, było to bardzo dobre widowisko, na wysokim poziomie. Akcja za akcję, trochę nerwowości, błędów, ale suma summarum wynik uważam za sprawiedliwy, a ten punkt przyjmuję z szacunkiem, bo graliśmy na trudnym terenie. W dodatku dwukrotnie przegrywaliśmy. Szacunek dla chłopaków, którzy gonili wynik z dużą determinacja. Czy to aż lub tylko punkt? Oceni historia - powiedział na konferencji prasowej trener Jacek Zieliński.

Zgodził się z nim Adam Nawałka. - Tempo meczu mogło imponować. Rozpoczęliśmy to spotkanie bardzo dobrze. Akcje były pełne dynamiki, atakowaliśmy wysokim pressingiem, czym zmuszaliśmy przeciwnika do błędów. Strzeliliśmy dzięki temu bramkę. Trzeba było wtedy grać nadal to samo – rozpoczął swoją wypowiedź Nawałka, bo potem do głosu doszedł Ruch.

- Organizacja naszej gry obronnej w drugiej fazie pierwszej połowy była słabsza. Ruch stworzył sobie kilka sytuacji i wyrównał. Na szczęście stracona bramka nas nie podłamała. W przerwie zespół dobrze zareagował i odpowiednio weszliśmy w drugą odsłonę. Praktycznie kontrolowaliśmy grę – chwalił swoich zawodników szkoleniowiec Górnika.
 
Ostatecznie jednak lider nie wygrał. – Piłka ma to do siebie, że jeśli się ma dobry wynik, to trzeba uzyskać jeszcze lepszy! Mieliśmy sytuacje, aby podwyższyć, lecz ich nie wykorzystaliśmy. Nasi zawodnicy włożyli wiele trudu w to spotkanie. Cóż… Wszyscy wygrywamy, przegrywamy, a także remisujemy. Jesteśmy rozczarowani tym wynikiem, bo u siebie uzyskując dwukrotnie prowadzenie należy wygrać. Ten punkt trzeba szanować!
 
źródło: Ruch Chorzów
Styczeń
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1
  • Urodziny Libora Hrdlicki
  • Urodziny Miłosza Przybeckiego
2
34
  • Urodziny Włodzimierza Dusia
5
67
  • Początek przygotowań do rundy wosennej
8
9
  • Urodziny Vilima Posinkovicia
10
11121314
1516
  • Początek zgrupowania w Kamieniu
17
18192021
22232425262728
293031 
zobacz więcej...

Sponsor oficjalny

Internetowy kantor wymiany walut. Kursy walut, Kalkulator Walutowy - Cinkciarz.pl

Sponsor techniczny
Partner medyczny

Partnerzy

Partnerzy medialni