Aktualności

Nie widzę tu wielkiego zagrożenia

Data dodania: 2020-10-30 15:53:28

– Każdy rozegrany weekend to dla nas mały krok w dobrą stronę – mówi w rozmowie z dziennikiem „Sport” Tomasz Garbowski, prezes Opolskiego Związku Piłki Nożnej, który prowadzi rozgrywki trzeciej grupy III ligi.

 

Jak często słyszy pan pytanie, czy runda jesienna w niższych ligach zostanie dograna?

Tak często, jak każdego dnia się mówi dzień dobry i do widzenia…

I co pan odpowiada?

Że nie zależy to od nas, a od decyzji administracji publicznej, czynników związanych z bezpieczeństwem zdrowotnym, liczbą zakażeń czy zachorowań. Każdy rozegrany weekend to dla nas mały krok w dobrą stronę.

(…)

By sezon mógł zostać zakończony z uwzględnieniem tabeli, a nie anulowany, musi się odbyć połowa meczów.

Szczerze mówiąc, nie widzę tu wielkiego zagrożenia, by nie sklasyfikować drużyn po tym specyficznym sezonie, jaki teraz się toczy. Czasy są trudne, ale musimy sobie radzić. Niektóre wojewódzkie związki ułożyły terminarz tak, że pierwszą rundę będą jeszcze dogrywać wiosną. My jesteśmy o tyle w lepszej sytuacji, że wówczas planowo będziemy zaczynać już rewanże. Jako Opolski ZPN podjęliśmy uchwałę dla IV ligi i klas niższych, że w przypadku odwołania meczu z powodu covidu, ustalamy nowy termin w środku tygodnia, wskazujemy lokalizację i bierzemy na siebie ciężar kosztów organizacyjnych meczu. Zdając sobie sprawę z tego, że dzień jest krótszy wybraliśmy pięć obiektów z oświetleniem i sztuczną nawierzchnią: Brzeg, Głuchołazy, Prószków, Kluczbork i Opole. Wynajmujemy obiekt i zapraszamy drużyny, które odrabiają zaległości. Podobnie jak UEFA, która mecz Armenii z Gruzją w Lidze Narodów zorganizowała na stadionie w Tychach. Chcemy jak najsprawniej kompletować kolejki – tak, by nie było, że jeden zespół ma rozegranych 12 meczów, inny 14, a jeszcze inny 10.

Sezon toczy się sprawnie, ale pretensje pod waszym adresem kierowała Ślęza Wrocław, która nie dała rady przełożyć meczu z Lechią Zielona Góra, podnosząc argument o problemach zdrowotnych zespołu, tyle że niezwiązanych z covidem. Wrocławianie zastanawiali się „czy końcowa kolejność w tabeli III ligi nie została już ustalona i czy nie możemy jednemu z zespołów pogratulować awansu” i dodawali: „być może komuś się nie podobało, że Ślęza zdobyła już tyle punktów i trzeba ten zespół zastopować”.

Stanowisko przedstawicieli Ślęzy było nie na miejscu. Zdarza się, że w każdej drużynie są kontuzje, choroby niezwiązane z covidem. Dlatego rzetelnie analizujemy sytuację. Dla nas każdy klub jest równy, nikogo nie faworyzujemy. Jeśli ktoś będzie sugerował coś innego, to sprawa skończy się wszczęciem postępowania dyscyplinarnego. Nie przyjmuję tego, że ktoś na oficjalnej stronie internetowej pisze o lidze ustawionej pod jeden czy drugi klub. To skandaliczna sytuacja i jeśli się powtórzy, wystąpię do Komisji Dyscyplinarnej PZPN o zajęcie się taką sprawą. Nasza działalność jest transparentna.

(…)

 

 

Całość TUTAJ.

 

źródło: Sport; foto: Opolski ZPN
Grudzień
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 12
  • Urodziny Mateusza Lechowicza
3
456
78910111213
141516
  • Urodziny Kacpra Będzieszaka
17
181920
21222324252627
  • Urodziny Andrzeja Urbańczyka
28
  • Urodziny Michała Mokrzyckiego
29
3031 
zobacz więcej...

Sponsorzy

Partnerzy

Partnerzy medialni