Aktualności

Kuba, trzymaj się!

Data dodania: 2020-11-19 13:02:47

Na jednym z treningów poważnej kontuzji kolana doznał Jakub Nowak. Najbliższe dni zdecydują, jak długa przerwa czeka naszego młodego pomocnika.

Blisko rok temu, podczas sparingu z Gwarkiem Ornontowice, Kuba zerwał więzadła krzyżowe. Po długiej i żmudnej rehabilitacji – w trakcie której przedłużył kontrakt z Ruchem do 30 czerwca 2024 r. – był powoli wprowadzany do gry. Wystąpił w kilku spotkaniach rezerw, meczach pucharowych oraz w jednej grze ligowej.

Niestety kilka dni temu Nowak podczas treningu doznał kolejnej kontuzji, a następnie przeszedł serię badań i konsultacji. – Na pewno Kuba ma uszkodzoną łąkotkę i za tydzień w piątek przejdzie zabieg usunięcia tego uszkodzonego fragmentu – mówi Filip Czapla, fizjoterapeuta „Niebieskich”. Największe obawy budzi jednak stan więzadeł krzyżowych naszego młodego zawodnika. – Badania wykazały, że nie są zerwane, lecz uszkodzone. Jeśli nie będą spełniać swojej funkcji, to potrzebna będzie ponowna rekonstrukcja, ale to zostanie sprawdzone i ocenione podczas zabiegu łąkotki i wtedy zapadnie decyzja, co do dalszych kroków – wyjaśnia Czapla.

Kontuzja Nowak to wielka strata dla drużyny. Podkreśla to trenera Łukasz Bereta. – Kuba to duża indywidualność, jedno z największych objawień poprzedniego sezonu, zrobił największy progres. Obserwowały go nawet kluby z I i II ligi. Mam nadzieję, że wróci jeszcze mocniejszy. Na pewno o nim nie zapomnimy, będziemy go wspierać, cały czas jest częścią drużyny. Chcemy, by jak najwięcej tej rehabilitacji odbywał tutaj, przy zespole. Ma jeszcze długi kontrakt, więc będzie mógł w spokoju wracać do zdrowia. Liczę, że jako drużyny będziemy szli w dobrym kierunku, osiągniemy swój cel, a Kuba do nas dołączy i będzie grał. Czekamy na niego – podkreśla trener Łukasz Bereta.

– Bardzo współczujemy Kubie, jesteśmy cały czas z nim. Dla mnie to takie oczko w głowie, mój ulubiony zawodnik z tego młodego pokolenia. Mam nadzieje, że szybko wróci i będzie siłą Ruchu – dodaje kapitan „Niebieskich” Tomasz Foszmańczyk, który Nowakowi zadedykował gola strzelonego w meczu z Pniówkiem Pawłowice.

Kubie życzmy w tym trudnym czasie dużo siły i wytrwałości. Jesteśmy z Tobą! Trzymaj się!

 

 

 

źródło: własne; foto: PressFocus
Grudzień
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 12
  • Urodziny Mateusza Lechowicza
3
456
78910111213
141516
  • Urodziny Kacpra Będzieszaka
17
181920
21222324252627
  • Urodziny Andrzeja Urbańczyka
28
  • Urodziny Michała Mokrzyckiego
29
3031 
zobacz więcej...

Sponsorzy

Partnerzy

Partnerzy medialni