Aktualności

Kowalczyk: "Oferty od takiego klubu, jak Ruch, się nie odrzuca!"

Data dodania: 2021-09-14 15:16:20

We wtorek Damian Kowalczyk związał się umową z Ruchem Chorzów. Poniżej prezentujemy rozmowę z nowym napastnikiem "Niebieskich", przeprowadzoną tuż po podpisaniu kontraktu.

- Trafiasz do Ruchu jako wolny zawodnik. Jak doszło do tej transakcji?

- Od lipca byłem wolnym graczem, bo mój kontrakt z Chrobrym Głogów wygasł. Muszę przyznać, że te dwa miesiące mocno mi się dłużyły, dlatego bardzo cieszę się, że mogę wrócić do gry. Inicjatywa była obustronna. Ruch rozglądał się nad wzmocnieniem linii ataku, a mój menedżer szukał dla mnie nowego klubu. Nasze interesy były zbieżne.

- Kibice nie wiedzą, że w Chorzowie przebywałeś tak naprawdę już od tygodnia.

- To prawda. Zostałem zaproszony na testy i postanowiłem przyjechać, by się pokazać. Po tych kilku treningach sztab szkoleniowy podjął decyzję, że widzi dla mnie miejsce w zespole, z czego bardzo się cieszę.

- Nie każdy zawodnik chce przyjeżdżać na sportowe testy, zwłaszcza gdy schodzi na niższy poziom rozgrywkowy.

- Dla mnie nie był to żaden problem. Rozumiem, że po dłuższym okresie bez klubu trener Jarosław Skrobacz chciał zobaczyć, w jakiej jestem dyspozycji i co potrafię. Jak już mówiłem - oferty od takiego klubu, jak Ruch, się nie odrzuca. A już na pewno nie z takiego powodu jak testy. Z chęcią przyjechałem do Chorzowa, by zaprezentować swoje możliwości.

- Kibice będą zapewne zastanawiać się, dlaczego ten rozbrat z futbolem trwał tak długo.

- Prawdę mówiąc była to po części moja decyzja. Otrzymywałem propozycję z I ligi i innych klubów II ligi, ale cały czas czekałem na jakąś lepszą ofertę. Intuicja podpowiadała mi, że pojawi się jakaś bardzo ciekawa opcja i tak się właśnie stało. Odezwał się Ruch, więc jestem szczęśliwy, że od lipca zwlekałem z podpisaniem umowy z innymi zespołami.

- Gdy nadeszła oferta z Chorzowa, było sprawdzanie sytuacji w eWinner II lidze?

- Nie musiałem tego robić. Po pierwsze, na bieżąco śledzę sytuację w polskiej piłce i wiem, jak dobrze Ruch zaczął sezon. Po drugie, mówimy o propozycji od 14-krotnego mistrza Polski. Tego typu zaproszenia po prostu przyjmuje się bez większego zastanowienia.

- Miałeś już okazję porozmawiać z trenerem Skrobaczem na temat swojej roli w drużynie?

- Jeszcze konkretnych rozmów nie przeprowadziliśmy, ale z pewnością wkrótce do nich dojdzie. Ze swojej strony mogę jedynie powiedzieć, że jestem gotowy do podjęcia rywalizacji o miejsce w składzie. Trenera Skrobacza znam ze środowiska, kilka razy miałem okazję rywalizować z prowadzonymi przez niego drużynami, ale razem jeszcze nie współpracowaliśmy.

- Jak wyglądały pierwsze w dni w klubie?

- Bardzo pozytywnie. Atmosfera w szatni i w całym klubie jest rewelacyjna! Dużo się o niej słyszy, a doświadczając jej wewnątrz mogę tylko powiedzieć, że te opinie o rodzinnym klimacie przy Cichej wcale nie są przesadzone. Niesamowite wrażenie robią też kibice, należący do krajowej czołówki. Oglądałem w Internecie ostatni mecz w Kaliszu, widziałem, co się działo na trybunach. Fajnie, że będę mógł być teraz częścią tego wszystkiego. Nie mogę doczekać się debiutu przed tą publicznością!

źródło: własne; foto: Tomasz Stefanik
Wrzesień
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
 • LWJS: Ruch - UKS Ruch Chorzów
  Godzina: 10:00
1
2
 • 7. kolejka eWinner II ligi: Ruch - Chojniczanka Chojnice
  Godzina: 20:00
3
 • Urodziny Jakuba Siwka
 • LWJS: Zagłębie Sosnowiec - Ruch
  Godzina: 15:30
4
 • CLJ U17: Zagłębie Lubin - Ruch
  Godzina: 13:00
5
678910
 • 8. kolejka eWinner II ligi: KKS Kalisz - Ruch
  Godzina: 18:00
 • LWJS: Ruch - Ruch Radzionków
  Godzina: 11:00
 • CLJ U17: Ruch - Górnik Zabrze
  Godzina: 12:00
11
12
131415
 • Urodziny Filipa Żagla
16
17
 • 9. kolejka eWinner II ligi: Ruch - Wigry Suwałki
  Godzina: 18:00
18
19
2021222324
 • 10. kolejka eWinner II ligi: Sokół Ostróda - Ruch
  Godzina: 16:00
25
26
2728
 • Urodziny Konrada Kasolika
29
30 
zobacz więcej...

Sponsorzy i partnerzy

Partnerzy medialni