Stężycka twierdza zdobyta!

Data dodania: 2021-10-10 14:55:10

Drużyna Ruchu Chorzów znów zwycięska! Tym razem piłkarze Jarosława Skrobacza wywieźli trzy punkty z bardzo trudnego terenu w Stężycy. Wynik emocjonującego meczu z Radunią do końca wisiał jednak na włosku.

Pierwszą okazję do zdobycia bramki „Niebiescy” mieli już w 5. minucie meczu. Dmytro Bashlai faulował Daniela Szczepana i obejrzał swoją szóstą żółtą kartkę w tym sezonie. O bezpośrednie uderzeniem z rzutu wolnego pokusił się Michał Mokrzycki, ale futbolówka znacznie minęła poprzeczkę bramki gospodarzy. Dwie minuty później w ataku byli piłkarze Raduni. Najpierw próbował Janusz Surdykowski, chwilę później Wojciech Łuczak, ale obydwa uderzenia zostały zablokowane. W 12. minucie Tomasz Foszmańczyk bardzo dobrze zagrywał piłkę za plecy obrońców do Daniela Szczepana, ale w pojedynku biegowym przegrał z golkiperem gospodarzy – Kacprem Tułowieckim.

W 18. minucie bardzo ładną akcję przeprowadzili chorzowianie. Tomasz Dyr zagrał dobrą piłkę do Szczepana, ale napastnik Ruchu Chorzów uderzeniem z woleja przeniósł piłkę nad bramką rywala. Minutę później kolejny rzut rożny wykonywali gospodarze i znowu wywołali spore zamieszanie w polu karnym Jakuba Bieleckiego. Uderzał nawet Sebastian Deja jednak na drodze piłki dobrze znalazł się Filip Nawrocki. W 21 minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, do uderzenia doszedł Łuczak i tym razem Bielecki miał spore problemy z obroną strzału, ale z pomocą przyszedł znowu Nawrocki. Więcej atakowała drużyna trenera Sebastiana Letniowskiego i w 28. minucie znowu przeprowadzili groźną akcję. Paweł Wojowski odegrał piłkę na 30. metr do wbiegającego Dei, który bardzo mocno uderzył, jednak piłka minęła poprzeczkę nie prowokując Bieleckiego do interwencji.

Po okresie naporu ze strony gospodarzy w końcu zaatakowali goście i w 34. minucie Szczepan wywalczył rzut wolny. Łukasz Janoszka rozegrał go z Mokrzyckim, ale ten drugi upadał w polu karnym z ogromnym okrzykiem bólu, zaś sędzia tego spotkania – Piotr Idzik – wskazał, że należy grać dalej. Co się odwlecze to nie uciecze i trzy minuty później już ewidentnie faulowany był Tomasz Wójtowicz. Tym razem sędzia wskazał na „wapno” i piłkę na 11. metrze ustawił Mokrzycki, który z tej odległości nigdy się nie myli. Nie inaczej było tym razem i od 38. minuty spotkania Ruch Chorzów prowadził 1:0. Jeszcze przed przerwą zaatakowali gospodarze, ale strzał Łuczaka był na tyle słaby, że „Bielu” bezproblemowo złapał piłkę.

Druga część spotkana rozpoczęła się od okazji Ruchu. W 48. minucie „Ecik” rozegrał mądrze piłkę, na jeden kontakt, z Foszmańczykiem który oddał strzał po ziemi, ale bramkarz odbił piłkę przed siebie. Na jego nieszczęście futbolówka trafiła do Przemysława Szkatuły, który uderzeniem pod poprzeczkę podwyższył prowadzenie chorzowian. Od 54. minuty gospodarze musieli grać w dziesięciu, bo po faulu na Foszmańczyku swoją drugą kartkę w tym meczu obejrzał Bashlai.

Po okresie spokojnej gry w środku pola, znowu próbował Łukasz Janoszka, który w 65. minucie był już na jedenastym metrze, ale pod presją rywala nie oddał na tyle silnego uderzenia, by móc zaskoczyć Tułowieckiego. Dwie minuty później sam na sam z bramkarzem wyszedł Daniel Szczepan, minął go, ale jego uderzenie zatrzymało się na bocznej siatce! Pomimo osłabienia spowodowanego czerwoną kartką, gospodarze nie poddawali się i szukali swoich okazji. W 87. minucie meczu udało im się strzelić bramkę kontaktową. Trochę miejsca znalazł Sebastian Deja, który technicznym uderzeniem dał jeszcze nadzieję gospodarzom na dobry wynik w tym spotkaniu.

Jeszcze w regulaminowym czasie gry Damian Kowalczyk mógł pokonać golkipera Raduni, ale jego uderzenie głową odbił instynktownie Tułowiecki. Arbiter Piotr Idzik doliczył trzy minuty. Dwukrotnie zaatakowali gospodarze, ale wynik nie uległ już zmianie.

Piłkarze trenera Skrobacza zdobywają stężycką twierdzę i utrzymują sześciopunktową przewagę nad trzecią w tabeli Chojniczanką Chojnice.

Radunia Stężyca – Ruch Chorzów 1:2 (0:1)

0:1 Michał Mokrzycki (k) 38 min.
0:2 Przemysław Szkatuła 48 min.
1:2 Sebastian Deja 87 min.

Radunia: Tułowiecki – Kuźniarski, Szur, Baszłaj, Kosznik – Witek, Deja, Stępień (58`Szuprytowski), Łuczak (68` Letniowski), Wojowski (46`Piotrowski) - Surdykowski (59`Miller)

Rezerwowi: Leszczyński – Potrac, Murawski, Fadecki

Trener: Sebastian Letniowski

Ruch: Bielecki – Kulejewski, Nawrocki, Dyr – Wójtowicz, Wyroba, Mokrzycki, Szkatuła (61`Kowalski) – Janoszka, Foszmańczyk (70`Kowalczyk) - Szczepan (70`Biskup)