MESA: Ruch przegrywa ze Śląskiem 1-2

Data dodania: 2012-09-03 14:04:00

Młoda Ekstraklasa Ruchu Chorzów przegrywa na własnym boisku z drużyną z Wrocławia 1:2. W pierwszej połowie spotkanie było w miarę wyrównane, ale to chorzowianie częściej byli przy piłce i stworzyli więcej sytuacji do zdobycia bramki.

Przewagę udało się udokumentować golem w 35 minucie meczu, a Rafała Gikiewicza pokonał Mateusz Kwiatkowski. W drugiej części spotkania podopieczni trenera Psykały mogli podwyższyć wynik na 2:0, ale Kamilowi Włodyce nie udało się wykorzystać sytuacji sam na sam. Stopniowo przewaga naszych rywali rosła. Ruch stracił pierwszą bramkę w 68 minucie po stałym fragmencie gry, a na listę strzelców zapisał się Łukasz Gikiewicz. Drugi raz wrocławianom udało się pokonać stojącego w bramce Ruchu Kamila Lecha po przeprowadzeniu skutecznej kontry, a piłkę w siatce umieścił Paweł Kubiak. Ustanowiony w 81 minucie wynik nie zmienił się już do końca spotkania.

- W pierwszej połowie byliśmy lepszą drużyną i żałuję, że nie potrafiliśmy tego w pełni wykorzystać. Zbyt rzadko konstruujemy akcje, których finał może być groźny dla przeciwnika, a w naszej grze jest zbyt dużo nerwowości. Musimy także popracować nad szybką oceną sytuacji – podkreślał po zakończeniu meczu trener Młodej Ekstraklasy Ireneusz Psykała.

MESA: Ruch Chorzów- Śląsk Wrocław 1-2 (1-0)
1-0 -  Kwiatkowski, 35 min.
1-1 - Gikiewicz , 68 min.
1-2 - Kubiak 81 min.

Ruch Chorzów: Kamil Lech – Paweł Dziedzic ( 67’ Konrad Mularczyk), Arkadiusz Lewiński, Maciej Sadlok, Martin Konczkowski – Sebastian Żukowski (60' Hubert Otręba), Maciej Urbańczyk, Patryk Lipski, Kamil Włodyka  - Rafał Stanisławski (46’ Bartosz Flis), Mateusz Kwiatkowski
Trener: Ireneusz Psykała

Śląsk Wrocław: Rafał Gikiewicz – Robert Menzel (79’ Rafał Sikorski), Daniel Maczurek, Kamil Juraszek, Adam Polakiewicz (85’ Michał Krzemiński) – Adrian Repski (74’ Paweł Kohut)), Łukasz Brondel (46’ Paweł Kubiak), Paweł Garyga, Mateusz Fedyna (46’ Patrick Majcher) – Marcin Przybylski (46’ Grzegorz Skrzypczak), Łukasz Gikiewicz
Trener: Łukasz Becella

Żółte kartki: Dziedzic,  Menzel, Juraszek, Krzemiński.