Aktualności

Przygotowania do rundy okiem „Niebieskich”

Data dodania: 2014-01-08 09:21:00

Piłkarze Ruchu odbyli wczoraj pierwszy trening w okresie przygotowawczym. Z reguły jest to czas, za którym zawodnicy nie przepadają. Jak to wygląda w obozie „Niebieskich”?

– Stęskniłem się za piłkę. Te trzy tygodnie przerwy pozwoliły nabrać chęci do pracy i przekonania, że futbol jest nadal naszą pasją. Okres przygotowawczy wiąże się z dużą liczbą treningów i sporej pracy nad motoryką, ale pod względem psychicznym myślę, że okres startowy jest o tyle bardziej trudny, że jednak są mecze, które wymagają wymiernego wyniku. Natomiast tutaj jest praca, która nie podlega ocenie. Dotychczas rozegrane mecze utwierdziły nas w przekonaniu, że stać nas na pierwszą „ósemkę”. Jeśli nie wykorzystamy tego, co tutaj udało się stworzyć przez ostatnie pół roku, będzie to sporym błędem – mówił przed pierwszym treningiem Łukasz Surma.

– Okres przygotowawczy to czas, kiedy trzeba wyrobić sobie pewną podstawę do tego żeby utrzymywać odpowiednio wysoką formę w trakcie sezonu – dodał Maciej Jankowski.

– Fajnie, gdy gra się mecze o punkty, ale okres przygotowawczy to czas, kiedy można pobyć więcej z drużyną i na treningach popracować nad swoimi mankamentami.  Po pierwszym treningu widać, że każdy ma chęć pracować i powtarzać te dobre wyniki z jesieni. Trening wprowadzający był ciekawy, sporo mieliśmy do czynienia z piłką. Ciężkie treningi dopiero przed nami – mówił Daniel Dziwniel.

Dzisiaj „Niebieskich” czekają testy szybkościowe i wydolnościowe.

    

Kwiecień
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 12345
6789101112
13141516171819
  • 100. rocznica powstania Ruchu
20
212223242526
27282930 
zobacz więcej...

Sponsorzy

Partnerzy

Partnerzy medialni