Aktualności

Krzysztof Matela: Śląsk jest mi bliski

Data dodania: 2014-01-09 13:11:41

Podczas Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy doszło do zmian w składzie Rady Nadzorczej Ruchu Chorzów. Pojawiły się w niej nowe osoby. Prezentujemy dziś pierwszą z nich – Krzysztofa Matelę.

Krzysztof Matela jest doktorem nauk społecznych, absolwentem Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Ukończył również studia podyplomowe z zakresu psychologii biznesu na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Jako wykładowca współpracuje ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie oraz z Wyższą Szkołą Bankową w Toruniu.

Krzysztof Matela od 1995 r. pełni funkcję Prezesa Zarządu EGB Investments S.A., jest także Prezesem Zarządu EGB Sp. z o.o., z którą od kilku lat współpracuje Ruch Chorzów. Pan Matela posiada bogate doświadczenie w dziedzinie zarzadzania i finansów.  Co „Niebiescy” mogą zyskać dzięki zacieśnieniu relacji z EGB Investments?

– Mamy bardzo duże doświadczenie w zakresie finansowania działalności firm. Dzięki współpracy z nami Ruch Chorzów będzie mógł szybciej inkasować pieniądze, na które w normalnym trybie musiałby czekać nawet kilka miesięcy. Oprócz tego mamy bardzo szerokie kontakty z inwestorami, którzy na pewno zainteresują się akcjami Ruchu Chorzów. Skala naszej współpracy znacząco się zwiększyła. Jesteśmy zainteresowani stopniowym jej poszerzaniem – mówił Krzysztof Matela.

Nowy członek Rady Nadzorczej Ruchu jest współzałożycielem Polskiego Związku Windykacji. W latach 2003 - 2010 pełnił funkcję Prezesa Zarządu Związku, a od 2010 roku pełni funkcję Przewodniczącego Rady PZW. W 2005 roku został kanclerzem loży bydgoskiej Business Centre Club, dwa lata później został wiceprezesem tej organizacji. Od 2010 do 2012 roku był członkiem Komitetu Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych. W latach 2002 - 2010 pełnił funkcję Przewodniczącego Rady Nadzorczej firmy „Ekopol” Górnośląski Holding SA.
 
Krzysztof Matela związany jest z Kujawami. Skąd więc sympatia do Ruchu?
– Od momentu powstania EGB Investments, mamy bardzo dobre kontakty z firmami ze Śląska. Od 2011 roku współpracujemy z Ruchem Chorzów. Na początku ubiegłego roku współpraca stała się jeszcze bardziej owocna. Aktywne uczestniczenie w obradach Rady Nadzorczej pozwoli na wykorzystanie naszego potencjału. Z poziomu RN będzie nam łatwiej uwzględniać potrzeby obydwu stron.  – mówił Matela.

Na grudniowym posiedzeniu Rady Nadzorczej zaakceptowano uchwałę o planowanym podwyższeniu kapitału. Jak tę decyzję ocenia Krzysztof Matela?

– Ruch Chorzów jest spółką, której akcje są notowane na giełdzie. Jeśli wyniki finansowe będą dobre, a zarząd przekona inwestorów co do perspektywy wzrostu kursu, jestem przekonany, że będą tym zainteresowani – mówił Krzysztof Matela.

Prywatnie Krzysztof Matela jest pasjonatem motocykli. Uczestniczył w wielu pustynnych rajdach. Z Bractwem Harley-Davidson Bydgoszcz, którego jestem członkiem, zjeździł na motocyklach już całą Europę i Stany Zjednoczone.
– Jeżdżę motocyklem, jeśli tylko mam wolną chwilę. Staram się zawsze godzić sprawy rodzinne i biznesowe. Jeśli sprzyja pogoda, często jeżdżę na spotkania motocyklem. Szczególnie jeśli partnerzy biznesowi mają dystans do świata i poczucie humoru. Łączę wtedy przyjemne z pożytecznym. Jazda odpręża i pozwala odreagować stres – opowiadał Krzysztof Matela.
 
Czy spotkamy Pana Matelę na meczach przy Cichej?

– Jestem przekonany, że jeśli tylko będę miał na to czas, bardzo chętnie przyjdę na mecze Ruchu. Mam nadzieję, że po starej znajomości dostanę od Zarządu klubowy szalik – dodał Krzysztof Matela, nowy członek Rady Nadzorczej Ruchu Chorzów. 

źródło: własne; foto: egb.pl
Kwiecień
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 12345
6789101112
13141516171819
  • 100. rocznica powstania Ruchu
20
212223242526
27282930 
zobacz więcej...

Sponsorzy

Partnerzy

Partnerzy medialni