Pewna wygrana!

Data dodania: 2014-01-29 17:09:14

„Niebiescy” w swoim pierwszym sparingu rozgrywanym na obozie w Turcji, bez większych problemów pokonali ukraińską Zorię Ługańsk 3:0.

Dzisiejszy rywal Ruchu wydawał się być bardzo groźną drużyną. Na murawie okazało się, że nie taki diabeł straszny. Od samego początku meczu to do „Niebieskich” należała inicjatywa. Już w pierwszych trzech minutach bramkarz Zorii trzykrotnie interweniował bardzo niepewnie. Najbliżej zdobycia bramki był wówczas Starzyński, który uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego z boku pola karnego. Chorzowianie grali swobodniej. Ukraińcy byli bardzo nerwowi w swoich poczynaniach. Mnożyły się z ich strony niecelne podania i straty. Taką postawą piłkarze Zorii nieco uśpili czujność naszego zespołu. W 9. minucie w sytuacji „sam na sam” z Kamińskim znalazła się Boli, ale „Kamyk” popisał się świetną interwencją. Przewaga Ruchu została udokumentowana w 19. minucie. Filip Starzyński wywalczył rzut rożny, który sam za chwilę wykonał. Piłka trafiła do niepilnowanego, zamykającego akcję Macieja Jankowskiego, który z bliska skierował futbolówkę do bramki. Kwadrans później znów w roli głównej wystąpił „Figo”. Wspaniale podał do świetnie wchodzącego Jakuba Kowalskiego, któremu pozostało jedynie dostawić stopę. Ruch nadal atakował. „Jankes”  po rajdzie prawą stroną zacentrował do Grzegorza Kuświka, ale jego strzał był niecelny. Chyba najlepszą akcję „Niebiescy” przeprowadzili dwie minuty przed końcem pierwszej połowy. Na prawym skrzydle pokazał się „Kowal”. Zbiegł do środka, po czym prostopadłym podaniem uruchomił wbiegającego skrzydłem Martina Konczkowskiego. „Konczi” przytomnie wycofał piłkę na przedpole, gdzie czekał „Jankes”. Jego fenomenalny strzał zakończył swój lot w okienku bramki Zorii.

W drugiej odsłonie było już mniej dobrej gry. Na jej początku inicjatywę przejęli nieco Ukraińcy, ale nie potrafili znaleźć sposobu na bardzo dobrze grającą dziś defensywę Ruchu. Chorzowianie coraz częściej szukali szans w kontratakach. W 53. minucie przed taką stanął Marek Zieńczuk, ale jego mocny strzał odbił bramkarz. Z czasem na boisku w zespole Ruchu zaczęli pojawiać się zmiennicy. Nie zmieniło to jednak obrazu gry. To „Niebiescy” byli zespołem groźniejszym. Zoria nie mając pomysłów na poprawienie wyniku, zaczęła „polować” na naszych piłkarzy. Najbardziej atmosferę podgrzały bardzo ostre faule na Danielu Dziwnielu i Bartłomieju Babiarzu. W ich obronie stanęła oczywiście niemal cała drużyna, co wywoływało przepychanki z rywalami. Na szczęście sytuacje nie zaogniła się bardziej, sytuacji bramkowych również brakowało i mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem Ruchu.

Ruch Chorzów – Zoria Ługańsk 3:0 (3:0)
1:0 Maciej Jankowski, 19 min
2:0 Jakub Kowalski, 33 min
3:0 Maciej Jankowski, 43 min

Ruch: Kamiński (46 Buchalik) – Konczkowski (70 Gieraga), Malinowski (70 Szyndrowski), Stawarczyk, Dziwniel – Surma (75 Lipski), Starzyński (61 Babiarz) – Kowalski (70 Sadlok), Jankowski, Zieńczuk (61 Smektała) – Kuświk (61 Mularczyk)

Zoria: Santini (46 Szewczenko) – Kameniuka (46 Ignjatijević), Wernydub (39 Biłyj), Šunjić (88 Borodaj), Hordijenko (46 Jarmasz), Hrycaj, Małyszew (46 Czajkowśkyj), Chomczenowśkyj (46 Chudzik), Ljubenović (46 Lipartia), Danilo (46 Petriak), Boli (46 Budkiwśkyj).