Aktualności

Jan Kocian: Szansa dla wszystkich

Data dodania: 2014-02-01 19:57:05

Szkoleniowiec Ruchu nie był zbytnio zasmucony porażką w sparingu z Karpatami. Ten mecz był dla trenera okazją do przyjrzenia się grze młodych zawodników na tle silnego przeciwnika.

Zdaniem Jana Kociana „niebieska” młodzież pokazała się z dobrej strony.

– Chcieliśmy dać szansę wszystkim piłkarzom, zobaczyć ich w akcji. Początek meczu był dobry. Mieliśmy pod kontrolą piłkę i rywala. Później zaczęliśmy ją tracić, już na naszej połowie. Znaleźliśmy się w takiej sytuacji, że musieliśmy się bronić. Nie utrzymywaliśmy piłki na połowie przeciwnika. Ciągle tylko defensywa. W końcówce pierwszej połowy poskutkowało to stratą bramki, której nie powinniśmy stracić. W drugiej połowie było już lepiej, a im bliżej końca meczu byliśmy coraz bliżej doprowadzenia do remisu, byliśmy lepsi. Grzegorz Kuświk miał dwie dobre sytuacje do strzelenia gola. Po kontrataku straciliśmy drugą bramkę. Ponieśliśmy porażkę, ale trzeba też wyciągnać z niej pozytywy. Dobrze zagrali Maciej Urbańczyk i Patryk Lipski. Mogliśmy zobaczyć wszystkich piłkarzy, sprawdzić w jakiej są formie fizycznej i techniczno-taktycznej – mówił tuż po meczu Jan Kocian.

Trener „Niebieskich” zapowiedział, że młodzież będzie dostawać kolejne okazje do gry.

 – Karpaty były silnym przeciwnikiem, ale nie możemy patrzeć na rywali. Patrzymy na siebie. Nie gramy w sparingach, aby osiągać dobre wyniki, ale by dawać okazję do gry wszystkim zawodnikom. Młodzież będzie dostawać kolejne szanse, jeszcze tu w Turcji. Nie można tylko trenować. Trzeba ich sprawdzać w warunkach meczowych, tam najwięcej się uczą. Najlepszym przykładem jest Daniel Dziwniel, który grał  mnóstwo spotkań jesienią i u niego ten progres był największy. Młodzi muszą grać takie ciężkie mecze, aby szli w górę – powiedział Jan Kocian. 

źródło: własne
Lipiec
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
 • Sparing: Ruch - Widzew Łódź
  Godzina: 11:30
1
2
 • Początek zgrupowania w Kamieniu
  Godzina: 09:00
3
4
 • Urodziny Mateusza Majewskiego
5
67
 • Sparing: Ruch - AS Monaco
8
910
 • Sparing: Ruch - Odra Opole
11
1213
 • Sparing: Pniówek Pawłowice - Ruch
  Godzina: 11:00
14
15
1617
 • Urodziny Filipa Czapli
18
1920
 • 1. kolejka 2 Liga: Siarka Tarnobrzeg - Ruch Chorzów
  Godzina: 17:00
 • Urodziny Mateusza Michalika
21
22
2324252627
 • 2. kolejka 2 Liga: Ruch Chorzów - Radomiak Radom
  Godzina: 18:00
28
29
3031 
zobacz więcej...

Sponsor oficjalny

Internetowy kantor wymiany walut. Kursy walut, Kalkulator Walutowy - Cinkciarz.pl

Sponsor techniczny
Partner medyczny

Partnerzy

Partnerzy medialni