Druga wygrana w Turcji

Data dodania: 2014-02-05 15:50:24

W swoim czwartym sparingu na zgrupowaniu w Turcji, drużyna Ruchu odniosła drugie zwycięstwo. Z placu gry pokonani zeszli zawodnicy ukraińskiej Worskłej Połtawa. Jednobramkową wygraną zapewnił Maciej Jankowski.

Przed spotkaniem sztab szkoleniowy zapowiadał, że z Worskłą wystąpią dwie różne jedenastki, każda po 45 minut. Wolne mieli jedynie Marcin Malinowski, Grzegorz Kuświk, Piotr Stawarczyk, Marek Zieńczuk i Mateusz Kwiatkowski.

„Niebiescy” rozpoczęli mecz z Maciejem Jankowskim na szpicy i Rolandem Gigołajewem na lewej stronie pomocy. Rywal, który zagrał swoim „ligowym” składem zaczął dość agresywnie. Piłkarze Ruchu zmuszeni byli do częstych fauli na przeciwnikach.  Początek należał do Ukraińców. Już w 3. minucie pierwszy, na szczęście niecelny, strzał oddał na bramkę Kamińskiego Czesnakow. Sześć minut później Gieraga ofiarnym wślizgiem zablokował w ostatniej chwili strzał przeciwnika z „szesnastki”. Na lewej stronie pomocy, w zespole Worskłej, szarpał Uzbek Torsunow. Po jego przerzucie z woleja uderzał Jahović, ale piłka zatrzymała się na bocznej siatce. Po okresie dominacji zespołu z Ukrainy, „Niebiescy” uporządkowali grę i coraz częściej przedostawali się pod bramkę strzeżoną przez doświadczonego Bohusza. W 17. minucie powinno być 1:0 dla Ruchu. Z rzutu rożnego dobrze dośrodkował Filip Starzyński, a niepilnowany na długim  słupku Marek Szyndrowski strzelił głową minimalnie obok słupka. Kilka minut później do dużego wysiłku został zmuszony Krzysztof Kamiński. Jahović w polu karnym przyjął na klatkę piersiową daleki przerzut kolegi i uderzył na bramkę. Piłkę zmierzającą w okienko świetną interwencją wybił "Kamyk". Chwilę później swoją szansę miał Ruch. W „szesnastce” rywale dopuścili się zagrania nakładką i arbiter zarządził rzut wolny pośredni z pola karnego. Piłkę ustawioną pod dość ostrym kątem uderzył Maciej Sadlok, ale trafił w stojących tuż przed bramką Ukraińców. Po dwóch minutach „Niebiescy” objęli prowadzenie. Łukasz Surma długim podaniem ze środkowej strefy boiska uruchomił na lewym skrzydle Daniela Dziwniela. „Dziwny” podciągnął kilka metrów i zacentrował w pole karne. Wbiegający Maciej Jankowski o ułamek sekundy uprzedził wychodzącego z bramki Bohusza i głową skierował piłkę do siatki. Chorzowianie nabrali wiatru w żagle. Grali coraz swobodniej. Dobrze prezentował się środek z Łukaszem Surmą i Bartłomiejem Babiarzem, którzy często byli pod grą. Nie tylko odbierali piłki, ale i inicjowali akcje ofensywne. Obie ekipy oddały jeszcze po kilka strzałów na bramkę, ale wynik pierwszej połowy już się nie zmienił.

W drugiej odsłonie na boisku pojawiła się „nowa” jedenastka. Na placu pozostał jedynie Maciej Sadlok, który zajął miejsce na lewej obronie. Na boisku zameldował się także Kamil Kopunek, który wczoraj wieczorem dojechał na zgrupowanie „Niebieskich”. Rywale cały mecz rozegrali bez zmian.

W drugiej połowie lekką przewagę mieli Ukraińcy, co jakiś czas sprawdzając czujność Michała Buchalika. Nieźle grała nasza obrona  z Adrianem Mrowcem na czele. Bardzo ambitna była „Niebieska” młodzież. Próbował szarpać Kamil Włodyka, gry szukał Patryk Lipski, dobrze prezentował się również Maciej Urbańczyk. Chorzowianie budowali akcje w ataku pozycyjnym. Rywale grali bardzo solidnie w obronie i często wyprowadzali kontrataki. Najgroźniejszą sytuacją Worskłej była ta z 69. minuty Tuż przed polem karnym chorzowianie stracili piłkę, a Markoski nie zastanawiając się uderzył nad Buchalikiem, na szczęście również nad bramką. „Buchal” z kolei musiał wykazać się umiejętnościami w ostatniej minucie, kiedy obronił groźny strzał przy słupku. Skuteczna interwencja przypieczętowała skromne zwycięstwo „Niebieskich”, którzy, zwłaszcza w pierwszej połowie, wyglądali zdecydowanie lepiej w porównaniu do poprzedniego meczu. Forma rośnie?

Ruch - Worskła Połtawa 1:0 (1:0)

1:0 Maciej Jankowski, 26 min

Ruch: (I połowa) Kamiński – Gieraga, Szyndrowski,  Sadlok, Dziwniel – Surma, Babiarz – Kowalski, Starzyński, Gigołajew – Jankowski; (II połowa) Buchalik – Konczkowski, Helik, Mrowiec, Sadlok – Urbańczyk, Kopúnek – Smektała, Lipski, Włodyka – Mularczyk.

Worskła: Bohusz, Perduta, Dallku, Tkaczuk, Sapaj, Markoski, Czesnakow, Dedeczko, Tursunow, Miszczenko, Jahović.

żólte kartki: Szyndrowski, Kopunek - Dallku

TUTAJ można przeczytać zapis naszej relacji LIVE.

źródło: własne