Porażka na zakończenie

Data dodania: 2014-02-07 15:05:21

W swojej ostatniej grze kontrolnej na zgrupowaniu w Turcji Ruch przegrał ze słowackim MFK Koszyce 1:2. Jedyną bramkę dla „Niebieskich” zdobył Maciej Jankowski.

Słowacy rozpoczęli spotkanie bardzo agresywnie. Grali pressingiem już głęboko na połowie Ruchu, jednak chorzowianie radzili sobie z nim i nie dopuszczali piłkarzy z Koszyc do strzałów na bramkę. W 16. minucie arbiter meczu „wymyślił” rzut wolny dla rywali 17 metrów od bramki strzeżonej przez Michała Buchalika. Na szczęście strzał po ziemi Jozefa Skvašíka był niecelny. Dwie minuty później przed słowackim bramkarzem Matúšem Ružinským znalazł się Maciej Jankowski, ale jego uderzenie zdołał odbić golkiper. W 24. minucie „Niebiescy” stracili pierwszego gola. Po akcji na lewym skrzydle na strzał z narożnika pola karnego zdecydował się Boris Gáll, po którym piłka przelatując nad stojącym kilka metrów przed linią bramkową Buchalikiem, trafiła w górny róg naszej bramki. Ruch po okresie przewagi rywali zaczął łapać właściwy rytm, coraz częściej goszcząc w polu karnym Słowaków. W 30. minucie dobrą piłkę z rzutu wolnego posłał w pole karne Marek Zieńczuk, ale nabiegający Grzegorz Kuświk nie zdołał skierować jej do siatki. Lepszy okres gry „Niebiescy” przypieczętowali bramką. Z rzutu rożnego dośrodkował Filip Starzyński, piłkę zgrał Piotr Stawarczyk, a „Jankes” z bliska trafił do siatki. W pierwszej połowie piłkarze z Koszyc momentami grali bardzo ostro, o co słuszne pretensje do arbitrów mieli trenerzy Ruchu. Sędziowie często nie reagowali na niebezpieczne wejścia przeciwników.

Kiedy od początku drugiej połowy wydawało się, że „Niebiescy” będą kontynuować niezłą grę z końcówki pierwszej odsłony, Słowacy ponownie objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska strzegący naszej bramki po przerwie Krzysztof Kamiński odbił strzał z bliska Francuza Oumara Diaby’ego, ale wobec dobitki Lazara Djordjevicia był już bezradny. Po tym golu gra nieco „siadła”. Na boisku było za to dużo walki. W 61. minucie niecelnie uderzył Jankowski. „Niebiescy” zawiązali kilka ciekawych akcji, jednak brakowało ostatniego podania. Gra był szarpana. Rywale dalej nie przebierali w środkach. „Niebiescy” stworzyli sobie jeszcze kilka groźnych okazji, ale nie przyniosły one zmiany rezultatu. Najgroźniejszą akcję Słowaków odnotowaliśmy w 77. minucie, kiedy Kamiński obronił strzał Diaby’ego. Mimo starań piłkarze Ruchu nie zdołali odwrócić losów spotkania.

Ruch Chorzów – MFK Koszyce 1:2 (1:1)

0:1 Boris Gáll, 24 min
1:1 Maciej Jankowski, 37 min
1:2 Lazar Djordjevič, 49 min

Ruch: Buchalik (Kamiński) - Konczkowski, Malinowski (Szyndrowski), Stawarczyk, Dziwniel - Surma, Starzyński – Kowalski (Smektała), Jankowski (Lipski), Zieńczuk (Włodyka) - Kuświk.

Koszyce: Ružinský - Korijkov, Huk, Kavka, Ostojič, Tóth - Gáll, Urban, Skvašík - Diaby, Kubík; grali także: Tofiloski, Djordjevič, Sekulič, Pačinda, Haskič, Bukata; trener: Ladislav Latal.

żółte kartki: Kowalski – Urban, Djordjevič.

źródło: własne