Śląsk - Ruch 2-3. Czwarte zwycięstwo z rzędu!

Data dodania: 2014-02-23 20:03:16

Nasza drużyna fantastycznie rozpoczęła mecz we Wrocławiu ze Śląskiem, z którym nie potrafiła wygrać od chwili powrotu do ekstraklasy. Zła karta została w końcu odwrócona. Świetny mecz rozegrał Maciej Jankowski, autor dwóch goli i asysty.

Ruch po 20 latach zdobył niedostępną dla siebie twierdzę we Wrocławiu, a wygrywając czwarte, ligowe spotkanie z rzędu awansował na trzecie miejsce w tabeli!

W porównaniu do poprzedniego meczu z Jagiellonią w Ruchu nastąpiła jedna zmiana wymuszona kartkami Piotra Stawarczyka. „Stawara” zastąpił na środku obrony Marek Szyndrowski, a jego miejsce na prawej obronie zajął Martin Konczkowski. Wrocławianie zaprezentowali się bez czterech kontuzjowanych zawodników – Hołoty, Kaźmierczaka, Pawelca i Plaku.

We Wrocławiu spotkali się dwaj koledzy grający w barwach byłej reprezentacji Czechosłowacji – Stanislav Levy i Jan Kocian. Obaj trenerzy przywitali się ciepło przed meczem, ale w trakcie gry serdeczności już nie było. W wyjściowych jedenastkach pojawiło się dwóch jubilatów – bramkarz Śląska, Marian Kelemen i napastnik Ruchu, Maciej Jankowski, rozgrywali setne spotkania na boiskach ekstraklasy.

Otwarcie niedzielnego meczu przez „Niebieskich” było we Wrocławiu fenomenalne. Już po 13 minutach chorzowscy piłkarze dwukrotnie pokonali Mariana Kelemena. Najpierw wspaniałą akcje dwójki przyjaciół, Filipa Starzyńskiego i Macieja Jankowskiego, na pierwszego gola zamienił Grzegorz Kuświk. „Figo” zacentrował w pole karne do „Jankesa”, ten zgrał piłkę głową do Kuświka, który z obrotem przyjął piłkę i gubiąc po drodze wrocławskich stoperów posłał ją do siatki obok wyciągniętego Mariana Kelemena. Potem kapitalną wrzutkę z lewej strony prawą nogą Marka Zieńczuka wykorzystał z zimną krwią Jankowski głową pokonując po raz drugi bramkarza Śląska. Chorzowska ławka rezerwowych eksplodowała z radości, najbardziej cieszył się trener Jan Kocian, który doskonale taktycznie ustawił zespół. Ten początek ustawił pierwszą połowę meczu, goście w pierwszych 45 minutach stworzyli sobie tak naprawdę tylko jedną stuprocentową sytuację, gdy Sylwester Patejuk z bliska głową przestrzelił.

Ruch dyktował swoje warunki gry we Wrocławiu i zasłużenie prowadził do przerwy 2:0, a po godzinie gry jeszcze wyżej, bowiem w 61 minucie „Niebiescy” strzelili trzeciego gola. Piłkę znów wrzucał w pole karne Zieńczuk, a Jankowski ponownie precyzyjnym uderzeniem głową pokonał Kelemena. Wydawało się, że gospodarze są na łopatkach i z nich się już nie podniosą, ale jak skomentuje później Marek Zieńczuk – w końcówce wróciły stare demony. Uśpiona czujność „Niebieskich” pozwoliła gospodarzom na odrobienie dwóch bramek. Najpierw Buchalika pokonał Marco Paixao, a potem Lubosz Adamec. W dramatycznej końcówce chorzowianie przeżywali bardzo trudne chwile, na szczęście udało się obronić przewagę. Ostatecznie zasłużone trzy punkty pojechały do Chorzowa. Ruch po 20 latach zdobył niedostępną dla siebie twierdzę we Wrocławiu, a wygrywając czwarte, ligowe spotkanie z rzędu awansował na znakomite trzecie miejsce w tabeli!

Śląsk Wrocław - Ruch Chorzów 2-3 (0-2)

0-1 - Kuświk, 4 min
0-2 - Jankowski, 13 min
0-3 - Jankowski, 61 min
1-3 - Paixao, 70 min
2-3 - Adamec, 88 min

Śląsk: Kelemen - Hateley (64. Socha), Grodzicki, Gavish, Dudu (86. Adamec) - Dankowski (46. Zieliński), Stevanović, Kokoszka, Mila, Patejuk - Paixao. Trener Stanislav Levy.

Ruch: Buchalik - Konczkowski, Malinowski, Szyndrowski, Dziwniel - Kowalski (83. Smektała), Surma, Starzyński, Zieńczuk (90. Włodyka) - Jankowski - Kuświk.