Ján Kocian: Kibice pomogli nam odnieść zwycięstwo!

Data dodania: 2014-02-23 20:42:15

Cieszymy się z trzech punktów wywalczonych po spotkaniu, które miało bardzo dramatyczną końcówkę – mówił szkoleniowiec „Niebieskich” po meczu ze Śląskiem Wrocław.

Zdobyliśmy dwie piękne bramki w 20 minut. Dominowaliśmy na boisku i nawet nie pozwoliliśmy naszemu rywalowi stworzyć żadnej groźnej sytuacji w okolicach naszego pola karnego. Niestety przy stanie 3:0 oddaliśmy pole naszemu przeciwnikowi, co sprawiło, że końcówka spotkania była bardzo dramatyczna. Denerwowaliśmy się na ławce trenerskiej do ostatniej minuty. Cieszymy się, że zdobyliśmy dziś 3 punkty. W walce o zwycięstwo bardzo pomogli nam nasi kibice. Dziękujemy im za to, że tak licznie przybyli do Wrocławia, by nas wspierać.  Dedykujemy im to zwycięstwo.  Śląsk przegrał kolejne spotkanie, ale to  dobry zespół, który wiosna bardzo się wzmocnił i zapewne już wkrótce zacznie odnosić zwycięstwa. Cieszę się, ze konfrontację z nimi mamy już za sobą.

Szkoleniowiec Śląska Wrocław nie szczędził słów krytyki pod adresem swoich zawodników

Trudno ocenić mecz, który tak naprawdę rozstrzygnął się w ciągu 13 minut – podkreślał na konferencji prasowej Stanislav Levy. Traciliśmy bramki po indywidualnych błędach. Mieliśmy co prawda swoje sytuacje, bo i Marco i Sylwek, mogli zdobyć kontaktowe bramki, ale nie udało się pokonać bramkarza Ruchu. W pierwszej połowie przegraliśmy walkę o środek pola, przeciwnik grał dynamicznie i był od nas sprytniejszy. W drugiej połowie sytuacja się zmieniła. Robiliśmy wszystko, aby doprowadzić do zmiany wyniku i po zdobyciu kontaktowego gola wszystko mogło się zdarzyć . Zespół należy pochwalić za morale, za to, że do ostatnich minut walczył o to, aby strzelić bramkę i zdobyć punkt. Po dzisiejszej porażce trudno nam będzie walczyć o czołową ósemkę, ale nadzieja umiera ostatnia.