Aktualności

Nie popadamy w hurraoptymizm!

Data dodania: 2014-02-23 21:34:28

Drużyna Ruchu odniosła drugie ligowe zwycięstwo w tym roku. Kiedy wydawało się, że „Niebiescy” wygrają ze Śląskiem gładko i przyjemnie, rywale zaczęli odrabiać straty. W nerwowej końcówce podopieczni trenera Kociana stanęli jednak na wysokości zadania i 3 punkty pojechały do Chorzowa, a Ruch wskoczył na ligowe podium.

– Najważniejsze, że wracamy do Chorzowa z trzema punktami. Jednak prowadząc 3:0 nie możemy dopuścić do straty tak głupiej bramki. Po tym golu Śląsk uwierzył w odwrócenie losów spotkania, zdobył drugą bramkę i końcówka była nieciekawa. Przy pierwszej straconej bramce chyba mogłem przeciąć dośrodkowanie, ale muszę to jeszcze zobaczyć w powtórkach. Przy drugim golu piłka był za daleko, żebym mógł ją złapać. Mogłem ją tylko sparować, niestety za krótko i piłkarz Śląska wbił ją do bramki – powiedział tuż po meczu golkiper „Niebieskich” Michał Buchalik.

– Przeanalizujemy to w tygodniu. Z tego co chłopaki mówili, to przy pierwszej straconej bramce „Zieniu” był popychany i dlatego nie zdołał wybić piłki. Myślę, że zagraliśmy lepiej niż w meczu z Jagiellonią. Przed każdym spotkaniem zakładamy sobie za cel nie stracić bramki, bo z przodu zawsze jesteśmy w stanie coś strzelić. Dzisiaj trafiliśmy 3 razy, co bardzo cieszy. Stracona bramka wybiła nas nieco z rytmu, bo do tego momentu w pełni kontrolowaliśmy mecz. Później niefortunnie stracony drugi gol i końcówka była ciężka. Trener Śląska wprowadził wysokich zawodników do przodu, rywale grali na nich długą piłką ze swojej połowy. Najważniejsze, że potrafiliśmy dowieźć korzystny wynik do końca – mówił Jakub Kowalski.

– Plulibyśmy sobie w brodę, gdyby ten wynik uległ jeszcze zmianie i skończyłoby się remisem. Koniec końców wygraliśmy i to jest najważniejsze. Ciężko powiedzieć, co było przyczyną nerwowej końcówki. Prowadziliśmy 3:0 i może trochę się rozluźniliśmy. Zespół rywali siał zamieszanie w naszym polu karnym głównie długimi piłkami – ocenił Grzegorz Kuświk, który jeszcze w czasie zgrupowania  w Turcji myślał o podtrzymaniu swojej dobrej formy strzeleckiej z jesieni. Czy jest już z niej zadowolony?

– Nie do końca, bo w pierwszym meczu też miałem sytuacje, których nie wykorzystałem. Dzisiaj bardzo dobrze układała się współpraca z Maćkiem Jankowskim. Oby tak dalej, czekamy na kolejne bramki – mówił "Kuśwa".

Dzięki zwycięstwu „Niebiescy” awansowali na trzecie miejsce w tabeli. Nie zmienia to jednak nastawienia naszych piłkarzy.

– Celem wciąż jest „ósemka”. Na pewno każdy wie jakie były wczoraj wyniki i na którym jesteśmy teraz miejscu, ale nie popadamy w hurraoptymizm. Skupiamy się na kolejnych meczach – mówił „Kowal”.

– Nas cel jest coraz bliżej. Pozostało jeszcze 7 kolejek. Chcemy łapać jak najwięcej punktów. Mam nadzieję, że kolejne zdobędziemy już w piątek w meczu z Widzewem – dodał Grzegorz Kuświk. 

źródło: własne
Lipiec
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
 • Sparing: Ruch - Widzew Łódź
  Godzina: 11:30
1
2
 • Początek zgrupowania w Kamieniu
  Godzina: 09:00
3
4
 • Urodziny Mateusza Majewskiego
5
67
 • Sparing: Ruch - AS Monaco
8
910
 • Sparing: Ruch - Odra Opole
11
1213
 • Sparing: Pniówek Pawłowice - Ruch
  Godzina: 11:00
14
15
1617
 • Urodziny Filipa Czapli
18
1920
 • 1. kolejka 2 Liga: Siarka Tarnobrzeg - Ruch Chorzów
  Godzina: 17:00
 • Urodziny Mateusza Michalika
21
22
2324252627
 • 2. kolejka 2 Liga: Ruch Chorzów - Radomiak Radom
  Godzina: 18:00
28
29
3031 
zobacz więcej...

Sponsor oficjalny

Internetowy kantor wymiany walut. Kursy walut, Kalkulator Walutowy - Cinkciarz.pl

Sponsor techniczny
Partner medyczny

Partnerzy

Partnerzy medialni