Aktualności

Jacek Zieliński: Wiem, że w Chorzowie jest dobry zespół!

Data dodania: 2012-09-05 17:18:00

Nowy szkoleniowiec zespołu z Chorzowa jest przekonany, że Ruch szybko wróci na właściwe tory. Jacek Zieliński pracę przy Cichej rozpoczął z dużym optymizmem.

Czy po Pana przyjściu zajdą zmiany w sztabie szkoleniowym?

- Nie, będę pracował z ludźmi, którzy współpracowali z moimi poprzednikami. 

Drużynę Ruchu należy przebudować czy wystarczy tylko zmienić niektóre elementy?

- Niczego nie trzeba budować w Chorzowie. Ta praca została już wykonana przed Waldka Fornalika, a ostatnio przez Tomka Fornalika. Oczywiście brakuje paru elementów do pełni szczęścia. Jest kilka urazów, z którymi musimy się jak najszybciej uporać. Jestem jednak pewien, że ten zespół niebawem zacznie lepiej grać w piłkę, niż ostatnio. 

Jako trener bez kontraktu analizował Pan, który klub może się do pana zgłosić i zaproponować współpracę?

- Byłem wolnym trenerem, ale nie spałem przy telefonie. Oczywiście, przyglądałem się grze Ruchu z boku, siedząc przed telewizorem, ale to nie to samo, co normalna praca. Nie „czuje się” szatni, nie ma możliwości, by rozmawiać na co dzień z zawodnikami. Dlatego nie będę wskazywał, co było źródłem problemu. Musimy zrobić dokładną analizę. Dziś nie będę się mądrzył, bo o wielu sprawach jeszcze nie wiem.

Presja oczekiwań w Ruchu jest podobna do tej, z którą się pan zetknął w Lechu Poznań i Polonii Warszawa?

- Lech, Ruch, czy zespół z klasy okręgowej - wszędzie kibice oczekują zwycięstw. Presja jest zatem na każdym szczeblu rozgrywek. Oczywiście poziom oczekiwań jest różny. Dla mnie gwarantem tego, że Ruch będzie osiągał dobre wyniki jest to, że skład personalny tego klubu nie zmienia się, jest stabilny, a to daje komfort pracy. 

Czy Pana zdaniem drużyna została wzmocniona w porównaniu z ubiegłym sezonem?

- Latem z podstawowego składu odszedł jedynie Rafał Grodzicki. Doszło kilku innych ciekawych zawodników. Drużyna nie została zatem osłabiona, a taka sytuacja w Ruchu w ostatnich latach się nie zdarzała. Potencjał zespołu w teorii jest zatem większy aniżeli w ubiegłym sezonie. Ale to tylko teoria. My teraz musimy z tego potencjału „wycisnąć” to, co najlepsze.

Na konferencji prasowej zapowiedział Pan, że chce odcisnąć swoje piętno na tym zespole...

- Wiem, że to nie stanie z dnia na dzień, z tygodnia na tydzień. Ale też nikt nie oczekuje, że Ruch w ciągu dwóch tygodni zacznie grać jak Manchester United. Zarazem wiem, że jest tu dobry zespół. A my chcemy, by ten „pociąg” wrócił na właściwe tory. 

To pan trzeci klub na Górnym Śląsku. Jak wspomina pan dwa wcześniejsze rozdziały?

- Zawsze pracowałem w tym regionie z fajnymi ludźmi, w miłej atmosferze. Piast Gliwice wówczas grał jeszcze na zapleczu ekstraklasy. Odra Wodzisław to jeden z moich najprzyjemniejszych momentów w karierze. Miałem okazję pracować ze znakomitą grupą zawodników. Spośród nich w szatni Ruchu jest dziś Marcin Malinowski. Dotąd żadnego podejścia na Śląsku „nie spaliłem”, więc jestem pozytywnie nastawiony do pracy w Chorzowie.

źródło: Ruch Chorzów
Styczeń
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 1234
 • Urodziny Włodzimierza Dusia
5
6
 • Początek przygotowań do rundy wiosennej
7
891011
 • Urodziny Mateusza Bartolewskiego
12
13
14151617
 • Urodziny Karola Michalskiego
18
 • Urodziny Adriana Gacha
 • Sparing: Ruch Chorzów - Ruch Radzionków
19
20
 • Zgrupowanie w Kamieniu
21
 • Zgrupowanie w Kamieniu
22
 • Zgrupowanie w Kamieniu
23
 • Zgrupowanie w Kamieniu
24
 • Zgrupowanie w Kamieniu
25
 • Zgrupowanie w Kamieniu
26
27
282930
 • Urodziny Marka Wleciałowskiego
31
 
zobacz więcej...

Sponsorzy

Partnerzy

Partnerzy medialni