Ruch - Piast 0:2. Zrewanżowali się za mecz w Gliwicach

Data dodania: 2014-03-16 19:50:07

Przegraliśmy z zabójczo skutecznym Piastem. Gliwiczanie oddali dwa celne strzały i zdobyli dwie bramki. Ruch zagrał z kolei zdecydowanie słabiej niż w Krakowie i w dodatku mało skutecznie.

Trener Jan Kocian po raz kolejny zaufał tym samym piłkarzom, którzy grali w ostatnich spotkaniach i wygrywali mecz za meczem. Po pierwszych 45 minutach w Chorzowie były kiepskie nastroje. Ruch przegrywał z Piastem 0:1.

Bramka strzelona przez Łukasza Hanzela była konsekwencją zagapienia się chorzowskiej defensywy. Trzeba jednak oddać gościom, że rozgrywali jedno z lepszych spotkań w ostatnim okresie. Grali bardzo konsekwentnie, zneutralizowali poczynania najlepszego snajpera Ruchu, Grzegorza Kuświka, odcinając go zupełnie od podań z drugiej linii, a sami przeprowadzali groźne kontry.

Po jednej z nich Kamil Wilczek mógł zdobyć drugą bramkę dla swojej drużyny. Pasywa chorzowian ograniczały się do ledwie jednego, bardziej statystycznego, celnego strzału Marka Zieńczuka i ładnego, choć minimalnie niecelnego uderzenia Macieja Jankowskiego. W przerwie w szatni czekała „Niebieskich” męska rozmowa, bo trener Jan Kocian był bardzo zdenerwowany schodząc po pierwszych 45 minutach z boiska.

Druga połowa zaczęła się według najgorszego z możliwych scenariuszy. Obrońcy Ruchu chcieli złapać w pułapkę ofsajdową Wojciecha Kędziorę, jednak napastnik Piasta wyszedł idealnie w tempo i ładną podcinką pokonał Buchalika. Za chwilę Kędziora raz jeszcze umieścił piłkę w siatce Ruchu, tym razem jednak, na szczęście dla naszej drużyny, sędzia boczny zasygnalizował pozycję spaloną i gola nie uznał.

W końcówce trener Jan Kocian wycofał z boiska Marka Szyndrowskiego i zagrał na trzech obrońców. W 78 i 80 minucie przed szansą stanął wprowadzony chwilę wcześniej Kamil Włodyka. Jednak żaden z jego strzałów nie znalazł drogi do bramki Piasta. Ostatecznie goście, prezentując stuprocentową skuteczność, pokonali w „małych” derbach Ruch, przerywając „Niebieskim” serię sześciu ligowych zwycięstw z rzędu.

Ruch Chorzów - Piast Gliwice 0-2 (0-1)

0-1 - Hanzel, 16 min
0-2 - Kędziora, 49 min

Ruch: Buchalik - Szyndrowski (73. Włodyka), Malinowski, Stawarczyk, Dziwniel - Kowalski (58. Smektała), Surma, Starzyński, Jankowski, Zieńczuk - Kuświk. Trener Jan Kocian.

Piast: Szumski - Matras, Horváth, Polak, Król - Podgórski (81. Osyra), Nikiema, Murawski, Wilczek (71. Izvolt), Hanzel - Kędziora (68. Jurado). Trener Marcin Brosz.

Żółte kartki: Szyndrowski, Surma - Murawski, Nikiema, Podgórski.